Lendtech 2021: Technologia wyprzedza regulacje, ale Polska to dobry rynek [VIDEO]

  • Lendtech
  • 07.10.2021

Technologia zawsze będzie wyprzedzać regulacje. Jakie obszary prawne w sektorze lendtech wymagają większej uwagi? Które kierunki warto obserwować? Czy sektor lendtech ma wysokie zdolności adaptacyjne? Co jeszcze należy zrobić, by można było Polskę umieścić w czołówce najlepszych rynków dla rozwoju digital lending?

Według Michała Karwasińskiego, radcy prawnego KSZ Legal, z technologią regulator nigdy nie wygra i istotne jest by nowe zjawiska i metody prowadzenia biznesu ulokować w już istniejących regulacjach.

Ogromnym wyzwaniem dla każdego sektora jest konieczność dynamicznego dostosowania się do sytuacji i pandemia to taki czas, który zaskoczył wszystkie branże. Ale branża lendtech zaskakująco szybko się do nich zaadoptowała – mówił podczas Kongresu Lendtech 2021 Michał Karwasiński, Radca Prawny KSZ Legal.

Druga edycja Kongresu Lendtech odbyła się 23 września 2021 roku. W wydarzeniu udział wzięło blisko 300 osób, które miały okazję wysłuchać ponad 40 mówców. Kongres Lendtech to największa konferencja dla fintech & lendtech w Polsce.

KSZ Smart Legal jest uczestnikiem Polskiej Mapy Lentech.

/Kongres Lendtech 2021

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.