Małe gesty na wielką skalę. Klienci Carrefour mogą wspierać organizacje charytatywne za pomocą Donateo

  • Lendtech
  • 26.07.2022

Wrocławski fintech BetterPOS zakończył pilotaż aplikacji Donateo w sieci Carrefour. Rozwiązanie umożliwia bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych podczas płacenia za zakupy. Operacja opiera się o krótkie pytanie, które pojawia się na terminalu przed finalizacją płatności. Pozytywny odbiór przez klientów Carrefour zaowocował nawiązaniem szerokiej współpracy. Dzięki niej, już dzisiaj Donateo pojawi się w piętnastu sklepach sieci, a w najbliższych tygodniach będzie sukcesywnie wdrażane w kolejnych lokalizacjach. Trwające przez ostatnie tygodnie testy przeprowadzone zostały łącznie w czterech punktach w Polsce.

Małe gesty na wielką skalę. Klienci Carrefour mogą wspierać organizacje charytatywne za pomocą Donateo

Donateo to autorski projekt BetterPOS. Umożliwia bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych za pomocą wirtualnych puszek, terminali płatniczych oraz stacjonarnych wpłatomatów. W ramach pilotażu, aplikacja Donateo pojawiła się w ostatnich tygodniach na terminalach w wybranych sklepach sieci Carrefour.

Poprzez pieczołowicie przygotowany pilotaż chcieliśmy uzyskać pewność, że jesteśmy w pełni przygotowani technicznie i pracownicy kas zostaną odpowiednio przeszkoleni. Wdrożenie aplikacji w systemie płatniczym sieci przebiegło tak, jak zakładaliśmy, co nas bardzo cieszy. Odbiór ze strony klientów jest bardzo pozytywny. Ze wstępnych danych wynika, że nawet co 5 klient zdecydował się na przekazanie przy okazji zakupów drobnego datku. To bardzo dobry wynik na tak wczesnym etapie działania. Donateo to pierwszy w Polsce projekt tak transparentnej formuły wsparcia organizacji dobroczynnych – komentuje Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS, pomysłodawca Donateo.

W ramach nawiązanej współpracy, rozwiązanie Donateo zostanie wdrożone we wszystkich sklepach stacjonarnych Carrefour.

Carrefour od lat aktywnie angażuje się w działania społeczne. Teraz, wspólnie z Donateo, łączymy dobroczynność z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, co umożliwia naszym klientom skorzystanie z prostej i przejrzystej formy przekazywania donacji na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Cieszymy się, że nasz wspólny pilotażowy projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem klientów. W najbliższych miesiącach Donateo pojawi się w kolejnych sklepach, a z czasem we wszystkich punktach Carrefour w całej Polsce – mówi Grzegorz Wazowicz, Menedżer Działu Usług Finansowych, Handlowych i Projektów Specjalnych, Carrefour Polska.

W trakcie programu pilotażowego na terminalach płatniczych pojawiła się opcja przekazania datku w stałej wysokości 2 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Możliwość wpłat za pośrednictwem Donateo dostępna jest w tradycyjnych kasach, wyłącznie przy płatności kartą. Środki trafiają bezpośrednio na konto fundacji. Dzięki temu, retail nie ponosi żadnych kosztów związanych z ich obsługą. Odzwierciedleniem przelewu jest szczegółowa informacja dostępna na koncie bankowym klienta.

Skala działalności organizacji charytatywnych w dużej mierze zależy od środków, jakimi dysponują. Zawsze więc z nadzieją przyglądamy się nowym rozwiązaniom, które mogą wesprzeć naszą pracę i pomóc w dotarciu do nowego grona odbiorców. Im bardziej codzienna i przystępna forma pomocy, tym większa jest szansa na utrzymanie jej płynności i zapewnienie organizacjom charytatywnym możliwości efektywnych działań – mówi Rafał Grzelewski, kierownik zespołu Komunikacji i Fundraisingu Polskiej Akcji Humanitarnej.

Carrefour, który w Polsce posiada 920 sklepów, jest już kolejną siecią retail, w której dostępne będą rozwiązania Donateo. Poza aplikacją na terminale, fintech jest autorem także specjalnych datkomatów oraz skarbonek wirtualnych.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.