Ministerstwo Finansów udostępniło aplikację e-Paragony. Ale póki co z wersją papierową

  • Lendtech
  • 19.01.2022

e-Paragony to bezpłatna aplikacja służąca do zarządzania wydatkami, zgłaszania nieprawidłowości oraz sprawdzania paragonów z kodem QR. Aplikacja ma być anonimowa i bezpieczna, a wszystkie informacje o aktywności znajdują się wyłącznie na urządzeniu mobilnym użytkownika.

Kolejny ukłon w stronę nowych technologii od rządzących (w odniesieniu do wcześniejszych aplikacji MojeIKP i mObywatel) dla obywateli. Ministerstwo Finansów udostępniło aplikację e-Paragony, dzięki której ponoć będzie można wygodniej zarządzać wydatkami, dokumentować je.

e-Paragon, ale na papierze

Docelowo paragon ma być pobrany bezpośrednio w wersji elektronicznej do aplikacji, póki co – użytkownik musi zrobić zdjęcie papierowej wersji i dopiero wgrać je do aplikacji. Więc na tę chwilę wersja elektroniczna nie istnieje bez papierowej.

Aplikacja źródłem informacji o nieprawidłowościach

Problem z paragonem? Jego brak? Jakieś zastrzeżenia? Aplikacja zachęca do zgłaszania nieprawidłowości. Słowem – jeśli coś wzbudza niepewność lub po prostu, klient czuje potrzebę zgłoszenia czegoś, ma taką możliwość. Tym samym Ministerstwo zachęca do informowania o ewentualnych nadużyciach.

Użytkownikowi została udostępniona również funkcjonalność sprawdzania paragonów z kodem QR, aby dowiedzieć się, czy paragon został wystawiony przez kasę wirtualną zarejestrowaną w Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

Dostęp do aplikacji jest zabezpieczony kodem PIN i dodatkowym hasłem. Można również skorzystać z ustawień biometrycznych. Informacje są zapisywane wyłącznie na urządzeniu użytkownika, z możliwością utrzymywania ich w chmurze.

/Lendtech.pl

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.01.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.