Nest Bank udostępnia kartę wirtualną dla nastolatka

  • Lendtech
  • 17.05.2024

Nest! wprowadza kolejną usługę, tym razem dla swoich młodszych klientów. Już teraz każdy nastolatek z kontem w Nest Banku może zamówić kartę wirtualną, którą wygodnie zapłaci zarówno w internecie, jak i sklepach stacjonarnych.

Nest Bank udostępnia kartę wirtualną dla nastolatka

Nastolatkowie od 13 do 17 roku życia mogą wejść w dorosły świat finansów z Nest Kontem Samodzielnym. To konto, z którym za 0 zł będą:

  • prowadzić konto,
  • korzystać karty debetowej Visa,
  • wypłacać ze wszystkich bankomatów w Polsce kartą i BLIKIEM,
  • wpłacać kartą w bankomatach Euronet, a BLIKIEM również w sieci Planet Cash oraz innych banków,
  • wykonywać internetowe przelewy krajowe Elixir,
  • wypłacać gotówkę podczas płatności kartą za zakupy w sklepach stacjonarnych (Cash Back).

Bank pomaga też zadbać o pierwsze oszczędności. Nastolatkowie mogą skorzystać z klasycznego Nest Konta Oszczędnościowego 13+ (nawet 6,9% w skali roku przez pierwsze 90 dni do 10 tys. zł), a także z Nest Konta Twoje Cele (do 6,9% w skali roku przez pierwsze 90 dni do 20 tys. zł). Jeżeli dziecko chce ulokować swoje oszczędności na lokacie, może to zrobić z Nest Lokatą i Nest Lokatą Nowe Środki dostępną już od 1 tys. zł.

Z takim pakietem rodzic ma finanse dziecka pod czujnym okiem, a do tego nastolatek nauczy się pierwszych kroków w bankowaniu. A jeśli dziecko spotka awaryjna sytuacja i będzie szybko potrzebować dodatkowej gotówki, może skorzystać z wygodnej funkcji „Koło ratunkowe”. W tej sytuacji rodzic wyznacza kwotę, którą nastolatek będzie mógł natychmiastowo pobrać z Nest Konta np. podczas wycieczki szkolnej czy kolonii.

Od teraz młodsi klienci Nest! mogą też skorzystać z karty wirtualnej, która jest dla nich dostępna bez dodatkowych opłat.

Jak działa karta wirtualna?

Z karty wirtualnej może skorzystać każdy nastolatek z kontem w Nest Banku. Wystarczy, że zaloguje się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, wejdzie do zakładki „Karty” i kliknie „Aktywuj”. W ten sposób w mniej niż 30 sekund można stać się właścicielem karty wirtualnej. Przed pierwszym skorzystaniem z karty, rodzic musi jedynie ustawić limity – zostanie o tym poinformowany powiadomieniem PUSH.

Chcemy wspierać naszych najmłodszych klientów w ich pierwszych krokach na rynku finansowym – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku. – Umożliwiamy im bankowanie pod okiem rodzica, dzięki innowacyjnym i bezpiecznym produktom. Taka edukacja finansowa od najmłodszych lat jest niezbędna, aby kształtować świadomych i odpowiedzialnych użytkowników usług bankowych – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku.

Bez plastiku, bezpiecznie, za 0 zł

Za pomocą karty wirtualnej dodanej do portfela mobilnego dziecko zapłaci za zakupy zarówno w sklepach stacjonarnych np. telefonem, opaską lub zegarkiem, jak i w sklepach internetowych. Do zakupów online przydadzą się dane karty, które znajdują się bezpośrednio w aplikacji. Natomiast, aby wypłacić gotówkę należy nadać PIN, i skorzystać z bankomatów z funkcją zbliżeniową. Za aktywację i korzystanie z karty wirtualnej Nest! nie pobiera opłat.

Więcej o Nest Koncie Samodzielnym: https://nestbank.pl/nest-konto-samodzielne/

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.05.2024

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.