- Lendtech
- 03.09.2021
Quicko uzyskało zezwolenie na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej – poinformował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.
Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję zezwoleniu Quicko na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Zezwolenie obejmuje m.in. przyjmowanie wpłat i wypłat gotówki oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku, wykonywanie transakcji płatniczych, świadczenie usługi inicjowania dostępu do rachunku i świadczenie usługi dostępu do informacji o rachunku.
Do tej pory Quicko działało jako Mała Instytucja Płatnicza – wpis do rejestru MIP spółka uzyskała w lipcu 2019 roku. Fintech planował świadczenie usług za pośrednictwem aplikacji portfela cyfrowego, który obejmował wydawanie kart płatniczych, przelewy, płatności bezpośrednie, płatności i płatności QR. Firma planowała także integrację płatności zbliżeniowych z urządzeniami IoT – czytamy na stronie.
Pionier wearables i płatności zbliżeniowych
Quicko to fintech z siedzibą w Tarnowskich Górach. Spółka od ponad dekady zajmuje się produkcją urządzeń i gadżetów, które można wykorzystywać do płatności zbliżeniowych (bransoletki, breloki, opaski i biżuteria). Już w 2010 roku Quicko zaczęło oferować płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass.
Licencja Krajowej Instytucji Płatniczych to „królowa licencji” dla fintechów płatniczych. Spełnienie odpowiednich wymagań regulacyjnych i organizacyjnych często wymaga niemałych inwestycji, doświadczenia oraz cierpliwości.
Na obecną chwilę w rejestrze Krajowych Instytucji Płatniczych mamy wpisanych 40 podmiotów. W tym roku licencję uzyskały spółki Kardynał&Kardynal (usługi księgowe) oraz Krajowa Izba Rozliczeniowa.
/LP
Autor: Lendtech | Data publikacji: 03.09.2021