Nowa opcja w Revolut Junior – płatność telefonem dzięki Apple Pay

  • Lendtech
  • 17.11.2021

Revolut, czyli aplikacja finansowa, z której obecnie korzysta ponad milion osób w Polsce, udostępnił klientom Revolut Junior bezstykowe płatności Apple Pay. Płatności telefonem iPhone i zegarkiem Apple Watch to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania nastolatków, ceniących szybkie, a przy tym bezpieczne płatności.

Apple Pay to metoda płatności, która upraszcza dokonywanie transakcji – nie wymaga szukania w portfelu fizycznej karty płatniczej, naciskania guzików w zewnętrznym terminalu ani dotykania gotówki. Cyfrowe portfele Apple Pay upraszczają korzystanie z kart Revolut, są bardzo dobrze zabezpieczone i powszechnie akceptowane. Bezpieczeństwo i prywatność są w centrum usługi Apple Pay. Gdy klienci używają karty debetowej lub kredytowej w połączeniu z Apple Pay, jej dane nie są przechowywane w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Jest to możliwe, ponieważ unikalny numer konta urządzenia jest przypisany, zaszyfrowany i zapisany w tzw. “elemencie bezpiecznym” (Secure Element), certyfikowanym czipie zaprojektowanym aby przechowywać dane o transakcjach w bezpieczny sposób.
Chcąc skorzystać z płatności Apple Pay, wystarczy zbliżyć telefon iPhone lub zegarek Apple Watch do terminala i dokonać bezstykowej transakcji. Transakcje są bezpieczne, ponieważ można je autoryzować z pomocą Face ID, Touch ID lub hasła telefonu. Płatności Apple Pay są powszechnie akceptowane w sklepach, restauracjach, kawiarniach, aptekach, taksówkach i punktach usługowych. Ponadto, klienci mogą płacić online szybciej, bo bez konieczności zakładania konta lub wielokrotnego wpisywania danych dostawy i faktury.

Revolut Junior dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat

Integracja z Apple Pay pozwoli klientom Revolut Junior używać Apple Pay zamiast ich karty fizycznej wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności bezstykowe – z wyjątkiem miejsc oferujących usługi wyłącznie dla osób dorosłych.

Klienci stale inspirują nas do wprowadzania innowacji w Revolut. Tak jest i tym razem. Nasze badania pokazały, że młodsze pokolenie preferuje cyfrowe portfele. Dodanie Apple Pay dla nastolatków uprości płatności z pomocą Revolut Junior i zwiększy poziom bezpieczeństwa. Idziemy w stronę społeczeństwa bezgotówkowego. Pandemia uwidoczniła ten trend. Skarbonki na monety przechodzą do historii, a ich miejsce zajmują cyfrowe portfele dla dzieci – powiedziała Tara Massoudi, Head of Product w Revolut.

Revolut Junior zaprojektowano z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 17 lat, by nauczyły się przydatnych w życiu nawyków finansowych. Oferta Revolut dla dzieci obejmuje aplikację, konto, kartę i zestaw narzędzi do wspólnej rodzinnej nauki zarządzania pieniędzmi. Z jej pomocą dzieci mogą zarabiać, zarządzać i wydawać kieszonkowe w sposób swobodny, ale zawsze pod czujnym okiem i kontrolą rodziców.

Poza utworzeniem konta i zamówieniem karty, która pozwala płacić online, w sklepach fizycznych oraz wypłacać środki z bankomatu, aplikacja Revolut Junior oferuje funkcje wspierające naukę budżetowania, oszczędzania i wydawania pieniędzy:

  • Kieszonkowe pozwala rodzicom ustawić zlecenie stałe i regularnie, automatycznie zasilać konto dziecka kieszonkowym w określonej kwocie.

  • Zadania umożliwiają rodzicom zdefiniowanie obowiązków i wyzwań, których dziecko może się podjąć, i przypisanie im finansowej nagrody. Gdy dziecko poradzi sobie z zadaniem, oznacza je jako zakończone, wtedy rodzic aktywuje nagrodę.

  • Cele to funkcja, która służy ustawianiu celów oszczędnościowych i pomaga dziecku odkładać pieniądze na wymarzone przedmioty, śledzić postęp w oszczędzaniu i świętować osiągnięte cele.

Konto Junior jest przedłużeniem kont rodzica i współrodzica. Funkcja Apple Pay jest już dostępna dla klientów Revolut Junior w Europie (EEA) i Wielkiej Brytanii (UK), a niebawem także w USA, Singapurze i w Australii. Apple Pay wymaga do logowania konta Apple ID, w Polsce jest ono dostępne dla dzieci od 16. roku życia.

/Revolut/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.