Otwarta bankowość wkracza do kredytów firmowych Nest Banku

  • Lendtech
  • 14.04.2021

Nest Bank jest na drodze do pełnej digitalizacji kredytów firmowych. Od grudnia 2020 r. o kredyt firmowy w Nest Banku można wnioskować online. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze dzięki otwartej bankowości. Informacje o dochodach firmy można przekazać logując się na swoje konto w innym banku. Już wkrótce klient będzie mógł także podpisać umowę kredytową online.

 
 

W kwietniu, zgodnie z zapowiedziami, Nest Bank wprowadził nowe usprawnienia we wnioskowaniu o kredyt firmowy. Przedsiębiorca nie musi przesyłać do banku dokumentów finansowych, aby otrzymać ostateczną decyzję kredytową. Wystarczy, że zaloguje się na swoje konto firmowe w innym banku, a system automatycznie odczyta wszystkie potrzebne informacje.

 

Innowacyjny wniosek kredytowy oparty o PolishAPI

 

Nest Bank jako pierwszy bank w Polsce wykorzystał usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (AIS) w procesie kredytowym dla firm. Do tej pory to rozwiązanie było wykorzystywane głównie dla klientów indywidualnych. Rozwiązanie powstało we współpracy z Blue Media i w oparciu o standard PolishAPI, który umożliwia bezpieczne pobieranie informacji z 8 banków. PolishAPI jest oficjalnym standardem otwartej bankowości w Polsce.

 

Klient na etapie składania wniosku może dopasować warunki kredytu do swoich potrzeb i zdecydować czy chce skorzystać z kredytu gotówkowego czy limitu w koncie. Samodzielnie wybiera kwotę oraz liczbę rat – na tej podstawie poznaje wysokość raty i pozostałe szczegóły oferty (prowizję, oprocentowanie). Może skorzystać z ubezpieczenia spłaty kredytu, a także wyrazić chęć skorzystania z gwarancji BGK. W ten sposób firma może uzyskać decyzję kredytową nawet w 10 minut, bez załączania dokumentów.

 

Jak wynika z naszych badań 43% firm preferuje wnioskowanie o kredyt przez Internet. Dlatego chcemy stworzyć najprostszy i najszybszy proces kredytowy w Polsce. Ponadto wiele firm jest przekonanych, że wnioskowanie o kredyt poza własnym bankiem jest bardziej skomplikowane. My chcemy im pokazać, że ubieganie się o kredyt w innym banku niż dotychczas może być równie proste albo prostsze. Przygotowaliśmy wniosek w oparciu o PolishAPI, które umożliwia pobieranie danych z innych banków. Dzięki temu cały proces wnioskowania o kredyt jest w pełni bezpieczny i co najważniejsze krótki. Wypełnienie całego wniosku i oczekiwanie na decyzję kredytową w Nest Banku to średnio zaledwie 10 minut – mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku

 

Pełna digitalizacja coraz bliżej

 

Obecnie w Nest Banku firma może uzyskać decyzję kredytową zdalnie, ale umowę musi podpisać stacjonarnie (w oddziale lub przez mobilnego doradcę). Jednak już w II kwartale tego roku Nest Bank wprowadzi rozwiązanie, które umożliwi potwierdzenie tożsamości klienta i podpisanie umowy kredytowej online. Tym samym klient będzie mógł otrzymać pieniądze w ciągu 24h lub nawet w dniu złożenia wniosku.

 

/Komunikat Prasowy

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 14.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.