Ponad 1 mln osób z 32 krajów przystąpiło w lipcu do kursów edukacyjnych i egzaminów z wiedzy finansowej w aplikacji Revolut

  • Lendtech
  • 04.08.2022

Revolut, aplikacja finansowa z której korzysta już ponad 20 milionów osób na świecie, podsumował pierwszy miesiąc od uruchomienia kursów ‘Learn & Earn’ z zakresu edukacji finansowej. Fintech, by pomóc klientom lepiej zarządzać pieniędzmi, wbudował w aplikację moduł obejmujący lekcje i testy, oraz nagrody za ich ukończenie. W pierwszym miesiącu przystąpiło do nich 1 mln 475 tys. osób z 32 krajów.

Ponad 1 mln osób z 32 krajów przystąpiło w lipcu do kursów edukacyjnych i egzaminów z wiedzy finansowej w aplikacji Revolut

Moduł edukacyjny ‘Learn & Earn’ to kursy, których celem jest szerzenie wiedzy finansowej, między innymi na temat świata kryptowalut, blockchaina, popularnych tokenów i protokołów. Kursy są dostępne dla klientów Revolut, którzy po ich ukończeniu i zdaniu testów, mogą zdobyć nagrodę pieniężną wyrażoną w tokenach DOT*. Uzyskane tokeny można zatrzymać, wymienić na inne waluty cyfrowe, lub tradycyjne waluty FIAT (np. €, $, £). Pierwsze kursy nieprzypadkowo dotyczą kryptowalut – to obszar finansów, który trudno dziś minąć obojętnie.

Z danych Revolut wynika, że zainteresowanie kryptowalutami w Polsce nie słabnie. Liczba klientów, którzy skorzystali z funkcjonalności do handlu kryptowalutami w aplikacji Revolut, wzrosła w tym roku o 25%. Porównując dwa pierwsze kwartały b.r. liczba kupujących kryptowaluty wzrosła o +9% (a liczba transakcji kupna o +21%). Z kolei tylko w lipcu, porównując rok do roku, liczba kupujących wzrosła ponad dwukrotnie (+118%), podobnie jak liczba wykonywanych przez nich transakcji (+102%). Kryptowaluty, których Polacy posiadali najwięcej w aplikacji Revolut w lipcu to (wg. wartości): Bitcoin (BTC, 34%), Ethereum (ETH, 31%), Ripple (XRP, 5%), Cardano (ADA, 4%) i Polkadot (DOT, 2%).

Czego dotyczą kursy?

Ścieżkę edukacyjną otwiera kurs, na temat podstawowych zagadnień związanych z kryptowalutami. Lekcje są krótkie i proste, tłumaczą czym są kryptowaluty, czym różnią się od tradycyjnych walut FIAT, wyjaśniają pojęcie ‘systemu zdecentralizowanego’, znaczenie kryptografii, mechanizm technologii blockchain, a także duże ryzyko, które wiąże się z handlem kryptowalutami.

Drugi kurs dotyczy wybranego tematu, jakim jest sieć multichain Polkadot, która łączy blockchainy w sieć WEB3 – zdecentralizowany odpowiednik Internetu. Kurs składa się z materiałów wizualnych, interaktywnych kart, video animacji i filmików, które objaśniają czym jest DOT, token natywny sieci Polkadot, jakie są zastosowania sieci, jak działa mechanizm zarządzania systemem i jaka jest rola tzw. ‘Relay Chain’, wykorzystywanego przez Polkadot do łączenia specjalistycznych i publicznych blockchainów w zunifikowaną sieć.

Revolut planuje jeszcze w tym roku udostępnić kolejne kursy w ramach modułu edukacyjnego ‘Learn & Earn‘, by pomóc klientom zyskać większą kontrolę nad finansami i dać im bezpieczny dostęp do nowych usług i narzędzi ze świata krypto.

Jak handlować kryptowalutami?

Jest kilka sposobów by kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut. Klienci mogą ustawić zlecenia typu stop, lub limit, by nie musieć obserwować rynku na bieżąco, lub użyć opcji recurring buy pozwalającej uśredniać w czasie zmienną cenę zakupu. Klienci mogą też odkładać zaokrąglone końcówki z codziennych zakupów w postaci wybranej kryptowaluty. Obecnie mają do wyboru ponad 80 dostępnych w aplikacji kryptowalut. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami. Klienci mogą kupić kryptowaluty już od 1€.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Revolut stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym wahaniom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, firma zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży. Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 04.08.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.