Prosus zapłaci 4,7 mld USD za BillDesk i połączy firmę z PayU

  • Lendtech
  • 31.08.2021

Prosus Group przejmuje indyjskiego dostawcę płatności cyfrowych BillDesk za 4,7 mld USD. W planach giganta fintech jest połączenie BillDesk z PayU.

Holenderski gigant technologiczny Prosus powiadomił o przejęciu indyjskiego dostawcy usług płatności BillDesk. W planach Prosus jest połączenie BillDesk z PayU – dzięki przejeciu PayU stanie się jednym z największych dostawców usług płatności internetowych na świecie z rocznym wolumenem płatności bliskim 150 mld USD.

Do tej pory łączna wartość inwestycji Prosus w Indiach – jednego z najbardziej obiecujących rynków fintech na świecie, wynosi blisko 6 mld USD. Po przejęciu BillDesk kwota ta wyniesie ponad 10 mld USD.

Indie – fintech lubi rynki wschodzące

BillDesk istnieje od 2000 roku – w 2019 roku wycena spółki opiewała na ponad 1,5 mld USD. Przejęcie będzie wymagać zgody indyjskiego urzędu ds. konkurencji. Płatności online rosną jak na drożdżach – dwa lata w tym biznesie to praktycznie wieki. Znaczny wzrost wyceny spółki od 2019 roku nie jest zaskakujący… w końcu to fintech.

Według rocznego raportu Reserve Bank of India (RBI) liczb cyfrowych płatności detalicznych w Indiach wzrosła o ponad 80% z 24 miliardów w latach 2018-19 do 44 miliardów w latach 2020-21.

Prosus to globalna grupa internetowa skupiona na usługach dla konsumentów i jednocześnie jeden z największych inwestorów technologicznych na świecie. W portfolio Prosus znajdziemy takie marki jak: 99minutos, Avito, Brainly, BUX, BYJU’S, Bykea, Codecademy, DappRadar, DeHaat, kropka, ElasticRun, eMAG, Eruditus, Flink, GoodHbitz, Honor, iFood, Klar, LazyPay, letgo, Meesho, Movile, Oda, OLX, PayU Quick Ride, Red Dot Payment, Remitly, Republic, Shipper, SimilarWeb, Skillsoft, SoloLearn, Swiggy, Udemy, Urban Company i Wolt.

/AP/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 31.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.