Revolut: 25 milionów klientów, dalszy plan na globalną ekspansję

 • Lendtech
 • 17.11.2022

Revolut, globalna aplikacja finansowa, ogłosił, że ma już ponad 25 milionów klientów indywidualnych i procesuje dla nich w każdym miesiącu ponad 330 milionów transakcji. Jednocześnie, firma planuje ekspansję na kolejne rynki zagraniczne.

Revolut ma już ponad 25 milionów klientów, kontynuuje globalną ekspansję

Revolut powstał w Londynie, w 2015 roku i z początku oferował aplikację do wymiany walut i przelewy międzynarodowe. Minęło 7 lat. Dziś ponad 25 milionów klientów Revolut korzysta z innowacyjnych usług firmy, takich jak komunikator finansowy, bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe peer-to-peer, jednorazowe karty wirtualne ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów w sieci, aplikacje i karty <18 dla dzieci i młodzieży do nauki finansów, oprocentowane konta oszczędnościowe w wybranych walutach, możliwość rezerwacji noclegów w hotelach i prywatnych domach na wynajem, produkty kredytowe i usługi odroczonej płatności, możliwość inwestowania w kryptowaluty, towary, metale szlachetne i inne typy aktywów.

Fintech konsekwentnie umacnia pozycję na rynkach zagranicznych, m.in. na rynku amerykańskim. W tym roku liczba klientów w USA przekroczyła pół miliona, a liczba pracowników 150 osób. Ponadto, firma buduje zespoły w krajach Ameryki Łacińskiej, Azji i na Bliskim Wschodzie osiągając ważne kamienie milowe:

 1. Indie – Nominacje: Paroma Chatterjee jako CEO, Arjun Mehta jako CFO i Saleem Arshad jako CTO. Udało się zatrudnić ponad 400 osób. Intensywne prace nad dostosowaniem i udostępnieniem aplikacji w Indiach.
 2. Meksyk – Nominacje: Juan Miguel Guerra jako CEO. Zaawansowane rekrutacje do zespołów w Meksyku i Brazylii, które do 2025 roku mają liczyć łącznie ponad 250 pracowników.
 3. Brazylia – Nominacje: Glauber Mota jako CEO i Felipe Lachowski jako Szef Strategii i Operacji (CSO/COO).
 4. Nowa Zelandia – Wejście na rynek realizowane przy wsparciu biura Revolut w Australii planowane jest w najbliższych miesiącach.

Firma pracuje nad startem swojej “lekkiej” wersji aplikacji, Revolut Lite, na kilkunastu rynkach Ameryki Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Klienci aplikacji Revolut Lite będą mogli korzystać z błyskawicznych, bezpłatnych przelewów międzynarodowych.

Klienci dołączają również do Revolut Business. Aktualnie, do Revolut dla firm w każdym tygodniu przenosi się ponad 2000 klientów korporacyjnych, co jest nienotowanym nigdy wcześniej w historii firmy wynikiem.

Założony w 2017 roku Revolut Business zbudował ponad 20 produktów, by zapewnić firmom większą kontrolę nad finansami i oszczędność czasu. Dla swoich klientów firmowych Revolut przeprocesował już transakcje o wartości przekraczającej 110 miliardów GBP.

Revolut utrzymuje założone w strategii tempo rozwoju. Konsekwentnie poszerzamy portfolio naszych produktów i udostępniamy je na kolejnych rynkach na świecie. Stworzenie społeczności ponad 25 milionów klientów w ciągu zaledwie 7 lat to sukces, zawdzięczamy go naszym pracownikom, klientom i inwestorom. Pracujemy już nad tym, by w nadchodzących tygodniach i miesiącach udostępnić usługi kolejnym milionom klientów – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Jak i gdzie rósł Revolut w ostatnich miesiącach, po ogłoszeniu przekroczenia progu 20 milionów klientów w połowie lipca 2022 roku?

 • Wielka Brytania +1,1 mln klientów
 • Polska +460 tys. klientów
 • Rumunia +450 tys. klientów
 • Francja +340 tys. klientów
 • Hiszpania +320 tys. klientów
 • Irlandia +230 tys. klientów
 • USA +125 tys. klientów

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 17.11.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

 1. Kliknij poniższy przycisk
 2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.