Revolut Junior z opcją płatności telefonem dzięki Google Pay

  • Lendtech
  • 21.12.2021

Revolut udostępnił klientom Revolut Junior bezstykowe płatności Google Pay. To odpowiedź na sugestie od rodziców i dzieci. Bezstykowe płatności telefonami z systemem Android zostały dodane przede wszystkim z myślą o nastolatkach, którzy będą mogli płacić łatwo i bezpiecznie.

Google Pay to metoda płatności, która nie wymaga szukania w portfelu fizycznej karty płatniczej, naciskania guzików w zewnętrznym terminalu ani dotykania gotówki. Cyfrowe portfele Google Pay upraszczają korzystanie z kart Revolut, są bardzo dobrze zabezpieczone i powszechnie akceptowane.

Chcąc skorzystać z płatności Google Pay, wystarczy zbliżyć telefon z systemem Android do terminala i dokonać bezstykowej transakcji. Transakcje są bezpieczne, ponieważ można je autoryzować z pomocą Face ID, Touch ID lub hasła telefonu. Płatności Google Pay są powszechnie akceptowane w sklepach, restauracjach, kawiarniach, aptekach, taksówkach i punktach usługowych. Ponadto, klienci mogą płacić szybciej online, bo bez konieczności zakładania konta lub wielokrotnego wpisywania danych dostawy i faktury. – Klienci stale inspirują nas do wprowadzania innowacji w Revolut, tak jest i tym razem. Nasze badania wskazują na to, że młodsze pokolenie preferuje cyfrowe portfele. Dodanie Google Pay dla nastolatków uprości płatności za pomocą Revolut Junior i zwiększy poziom bezpieczeństwa. Idziemy w stronę społeczeństwa bezgotówkowego. Pandemia wzmocniła ten trend. Skarbonki na monety przechodzą do historii, a ich miejsce zajmują cyfrowe portfele dla dzieci – powiedziała Tara Massoudi, Head of Product w Revolut.

Revolut Junior – dla dzieci w wieku 6-17 lat

Revolut Junior zaprojektowano z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 17 lat, aby nauczyły się przydatnych w życiu nawyków finansowych. Oferta Revolut dla dzieci obejmuje aplikację, konto, kartę i zestaw narzędzi do wspólnej rodzinnej nauki zarządzania pieniędzmi. Z jej pomocą dzieci mogą zarabiać, zarządzać i wydawać kieszonkowe w sposób swobodny, ale zawsze pod czujnym okiem i kontrolą rodziców. Poza utworzeniem konta i zamówieniem karty, która pozwala płacić online, w sklepach fizycznych i wypłacać środki z bankomatu, aplikacja Revolut Junior oferuje funkcje pomocne w nauce budżetowania, oszczędzania i wydawania pieniędzy:

  • Kieszonkowe pozwala rodzicom ustawić zlecenie stałe i regularnie, automatycznie zasilać konto dziecka kieszonkowym w określonej kwocie.

  • Zadania umożliwiają rodzicom zdefiniowanie obowiązków i wyzwań, których dziecko może się podjąć, i przypisanie im finansowej nagrody. Gdy dziecko poradzi sobie z zadaniem, oznacza je jako zakończone, wtedy rodzic może aktywować nagrodę.

  • Cele to funkcja, która służy ustawianiu celów oszczędnościowych i pomaga dziecku odkładać pieniądze na wymarzone przedmioty, śledzić postęp w oszczędzaniu i świętować osiągnięte cele.

Konto Junior jest przedłużeniem kont rodzica i współrodzica. Funkcja Google Pay jest już dostępna dla klientów Revolut Junior w Europie (EEA) i Wielkiej Brytanii (UK), a niebawem także w USA, Singapurze i w Australii. Google Pay wymaga do logowania konta Google, w Polsce jest ono dostępne dla dzieci od 16 roku życia.

/Revolut/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 21.12.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.