Revolut otwiera się na Meksyk

  • Lendtech
  • 22.10.2021

Revolut chce podbić Meksyk. Brytyjski fintech rozpoczął budowę zespołu i mianował CEO w Meksyku. Kierunek jest dobry, bo fintech liczy, że zdobędzie spory udział w transferach pieniężnych pomiędzy Meksykiem, a Stanami Zjednoczonymi, gdzie Revolut uruchomił operacje jeszcze na początku 2020 roku.

Szefem Revoluta w Meksyku został Miguel Guerra, który wcześniej pracował w meksykańskim fintechu RappiPay. Guerra w 2007 roku studiował… w Poznaniu na Akademii Ekonomicznej.

Meksyk to jeden z najbardziej chłonnych rynków fintech na świecie. Nic dziwnego – tzw. liczba nieubankowionych, czyli osób bez dostępu do regulowanych i bezpiecznych usług finansowych przekracza 36 mln osób.

Revolut w Meksyku będzie jednym z pierwszych europejskich fintechów. Spółka widzi swoje szanse w rynku transferów pieniężnych – tzn. szybki i tanich przelewów pomiędzy użytkownikami w Meksyku i USA, gdzie pracuje większość emigrantów z tego kraju.

Revolut ma ambicje stać się pierwszą globalną superaplikacją. Obecnie z jego usług korzysta ponad 15 mln użytkowników na całym świecie, a sam fintech wyceniany jest na 33 mld USD. Revolut jest obecny w Europie, USA, a także w Australii, Japonii, Indiach i Singapurze. Meksyk to kolejny krok, który ma doprowadzić fintech to ambitnego celu, czyli zdobycia ponad 100 mln użytkowników na całym świecie.

Meksyk – chłonny, ale konkurencyjny rynek

Dla fintechów, które oferują superaplikacje i szerokie spektrum funkcji fintech i bankowych Meksyk to jeden z lepszych kierunkówn rozwoju, co jednak nie oznacza, że jest to rynek łatwy do ekspansji.

Wielkim sukcesem w tym kraju był debiut NuBanku – największego challengera bankowego w Ameryce Łacińskiej, który łącznie w Brazylii, Argentynie i Meksyku ma już blisko 50 mln użytkowników.

W Meksyku specjalne przepisy dla fintechów obowiązują od 2018 roku, co ułatwiło wzrost znaczenia i popularności tego sektora. Z danych meksykańskiego nadzoru wynika, że odpowiednie licencje „fintech” posiada ok. 100 podmiotów, z tego większość stanowią instytucje pieniądza elektronicznego. Na meksykańskim rynku fintech obecnych jest także blisko 500 startupów. Oznacza to, że rynek meksykański – chociaż bardzo chłonny, to już jest także bardzo konkurencyjny.

 

/Lendtech.pl

 

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.