Revolut poszerza ofertę o konta oszczędnościowe

  • Lendtech
  • 25.11.2021

Revolut przekazał dziś informację o poszerzeniu oferty – wchodzi na polski rynek produktów oszczędnościowych z oprocentowaniem 0,3% rocznie kont z codzienną kapitalizacją odsetek w EUR. Jak informuje Revolut, tym samym chce dać klientom możliwość odkładania oszczędności w sejfach Vault w EUR, z możliwością zarobku na odsetkach.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych w Europie jest historycznie niskie, przy wciąż rosnącej inflacji (jej średni poziom w strefie euro wynosi już 4,1%* a w niektórych krajach w Europie jak Polska nawet 6,4%**) wartość oszczędności klientów ulega erozji. W tej sytuacji klienci szukają kont, które pozwalają zarabiać na odsetkach z oszczędności. Banki w strefie euro oferują dziś oprocentowanie overnight depozytów na poziomie tylko 0,01%***. Część banków w Europie oferuje nawet ujemne oprocentowanie – pobierając opłatę za przechowywanie oszczędności klientów w banku.

Brak minimalnej kwoty depozytu, odsetki wypłacane każdego dnia

Revolut zaoferował wyższe niż standardowe oprocentowanie oszczędności – pieniądze polskich klientów Metal wpłacone do Saving Vaults w Revolut są oprocentowane 0,3% w skali roku oraz chronione przez belgijski fundusz gwarancyjny do kwoty 100.000 EUR. Nie ma kwoty minimalnego depozytu, środki można wypłacić w każdej chwili, odsetki wypłacane są codziennie. Klienci mogą przekazywać środki do sejfów Vault w sposób automatyczny, np. w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów, lub wpłacić środki jednorazowo. Klienci planów Metal w Revolut mogą online przekształcić swoje istniejące sejfy Vault w oszczędnościowe sejfy Vault w EUR i korzystać z konkurencyjnego oprocentowania 0,3% w skali roku.

Saving Vault to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają ok. 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR.

– Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i powiększać swoje oszczędności. Savings Vaults pozwalają nam zaoferować klientom w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną – powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut Bank.

– To kolejny krok w kierunku realizacji wizji Revolut – demokratyzacji branży usług finansowych i zapewnienia klientom dostępu do bardziej wartościowych usług i produktów, niż oferują dziś tradycyjne europejskie banki. Chcemy wprowadzić na rynek w Europie nowoczesne produkty oszczędnościowe, które pomogą konsumentom oszczędzać pieniądze w sposób bardziej efektywny. Saving Vault są obecnie dostępne wyłącznie w walucie EUR dla klientów planów Revolut Metal. Klienci planów Premium, Plus i Standard w Polsce otrzymają dostęp do oprocentowanych niżej niż w Metal oszczędnościowych kont już niebawem. Revolut zaoferuje Saving Vault także w innych walutach i w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Metal to plan w Revolut oferowany w ramach comiesięcznej opłaty subskrypcyjnej 49,99 zł. Poza usługami dostępnymi w darmowym planie Standard, klienci Metal korzystają z nielimitowanej wymiany walut, globalnego ubezpieczenie medycznego w podróży, braku prowizji Revolut za wypłaty z bankomatów do kwoty 3 000 zł miesięcznie, wirtualnej karty ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów online, szerszej oferty Revolut Junior, metalowych kart z opcją personalizacji, dostępu do saloników lotniskowych, cashbacku oraz rabatów i zniżek za zakupy.

/Lendtech, Revolut/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 25.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.