Revolut przelał Polakom 360 tys. zł cashbacku z tytułu rezerwacji przez funkcję Stays. Blisko 600 tys. polskich klientów Revolut wybrało się latem za granicę

 • Lendtech
 • 27.09.2022

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta 20 milionów klientów, z okazji Światowego Dnia Turystyki sprawdził jakie zagraniczne destynacje wiodły prym w sezonie letnim i gdzie polscy klienci planują wyjechać tej jesieni. Revolut Travel Report analizuje historię transakcji dokonywanych przez klientów za granicą i rezerwacji noclegów dokonanych przy pomocy funkcji Stays. Biorąc pod uwagę dane, choć lato minęło, popyt na wyjazdy zagraniczne wcale się nie skończył!

Revolut przelał Polakom 360 tys. zł cashbacku z tytułu rezerwacji przez funkcję Stays - blisko 600 tys. polskich klientów Revolut wybrało się latem za granicę

Po 2 latach przerwy Włochy znów liderem

Blisko 600 tysięcy polskich klientów Revolut w okresie czerwiec-sierpień b.r. wyjechało za granicę (+72% r/r) wydając w tym czasie 1227 milionów zł (+78% r/r). Chorwacja po 2 latach dominacji w okresie pandemii, ustąpiła pierwszeństwa Włochom. Urlop w słonecznej Italii spędziło 85 tys. klientów Revolut z Polski (+81% r/r), którzy wydali na ten cel 150 mln zł (+64% r/r). Chorwacja z 73 tys. odwiedzających (+19% r/r), którzy nad Adriatykiem zostawili 125 mln zł (+21%) była druga. Następnie uplasowały się Hiszpania, 46 tys. gości (+38% r/r) z wydatkami 92 mln zł (+47%) oraz Grecja, 42 tys. gości (+18%), którzy wydali 57 mln zł (+6%). Co ciekawe, średni wydatek klientów Revolut na urlop w Hiszpanii wzrósł rok do roku do 2 tys. zł (+6%), w Chorwacji nie zmienił się 1,7 tys. zł (+0%), a we Włoszech 1,8 tys. zł (-9%) i Grecji 1,4 tys. zł (-10%) był niższy. Czyżby inflacja, cena paliwa lotniczego i lotów na Półwysep Iberyjski podbiły ceny wakacji w Hiszpanii?

Do klientów Stays trafiło 9 mln zł cashbacku

To pierwszy letni sezon gdy klienci Revolut korzystać mogli z rezerwacji noclegów przez funkcję Stays. Zaletą usługi jest m.in. cashback do 10% od każdej opłaconej rezerwacji. W ten sposób, do klientów wróciło 8682 tys. zł cashbacku, w tym 362 tys. zł do klientów z Polski. Gdzie rezerwowali swoje pobyty? Wśród miast gdzie polscy klienci Revolut kupowali najchętniej noclegi w okresie czerwiec-sierpień przez funkcję Stays były kolejno: Warszawa, Kraków, Wrocław, Berlin, Praga, Gdańsk, Wiedeń, Poznań, Katowice i Amsterdam. A jakie destynacje preferują tej jesieni? Najwięcej rezerwacji na okres wrzesień-listopad dokonanych z pomocą funkcji Stays przypadło na kolejno: Warszawę, Gdańsk, Rzym, Wiedeń, Kopenhagę, Pragę, Berlin, Wenecję, Bangkok i Nowy Jork. Polska znalazła się też wśród dziesięciu najchętniej wybieranych destynacji globalnie, wśród klientów Revolut Stays (#9). Wśród miast, globalnie, w pierwszej piątce znalazła się Warszawa (#4, za Londynem, Barceloną i Paryżem).

Revolut wywodzi się ze społeczności osób, które kochają podróże. Ta grupa klientów dała nam pierwszy impuls do rozwoju. Dlatego, już niebawem, udostępnimy w Revolut Stays kolejne atrakcyjne usługi – powiedział Stefan Bogucki, Communications Manager, Revolut w Polsce.

4 dni temu lato dobiegło końca, ale to dziś świętujemy Światowy Dzień Turystyki. Revolut wypłacił klientom 9 mln zł z tytułu cashbacku od dokonanych rezerwacji. To ekwiwalent 13 tysięcy darmowych noclegów. Patrząc na wzrost ilości noclegów wykupywanych na 4 kwartał bieżącego roku, ta kwota ma szansę znacznie się powiększyć – dodaje.

Klienci Revolut Stays po zarezerwowaniu i opłaceniu noclegu otrzymują natychmiast do 10% cashbacku (zależnie od planu). Biorąc pod uwagę średni wydatek na pobyt, kwota cashbacku wynosi ok. 43 £ (227 zł). Dodatkowo, funkcja Stays oferuje atrakcyjne ceny, bez opłaty rezerwacyjnej, a także możliwość odroczenia płatności i uregulowania jej w obiekcie (BNPL). Turystom w trasie przydają się również atrakcyjne kursy walut, karty kredytowe z cashbackiem, automatyczne dzielenie rachunków i sejfy grupowe, dla osób podróżujących w grupie.

Popularne destynacje Revolut na jesień 2022
(wg. rezerwacji noclegów poprzez funkcję Stays)

 1. Rzym, Włochy

  • Wysoko oceniany hotel: Luxury on the River

  • Atrakcje: Vincent Van Gogh (8 października) – Palazzo Bonaparte, wystawa prac jednego z najpopularniejszych i najbardziej podziwianych artystów na świecie: Vincenta Van Gogha. Prezentowana kolekcja obejmie 50 największych prac holenderskiego mistrza.

 2. Berlin, Niemcy

  • Wysoko oceniany hotel: 25hours Hotel Bikini Berlin

  • Atrakcje: Festival of Lights (7 października) – Wiele historycznych miejsc, ulic, zabytków, obiektów architektury i symboli Berlina przez 10 dni rozjaśni spektakularna iluminacja. Zwiedzanie miasta będzie równie ciekawe za dnia, jak i wieczorem.

 3. Nowy Jork, USA

  • Wysoko oceniany hotel: Roxy Hotel New York

  • Atrakcje: Macy’s Thanksgiving Day Parade (24 listopada) – To parada, która pod koniec października przyciąga do Nowego Jorku wielotysięczną publiczność, która podziwia ogromne balony, platformy, clownów, orkiestry, cheerleaderki, a nawet znanych celebrytów.

 4. Paryż, Francja

  • Wysoko oceniany hotel: Hôtel Francois 1er

  • Atrakcje: Nuit Blanche (1 października) – 20 edycja corocznego święta sztuki współczesnej w Paryżu to rozsiane po całym mieście rzeźby, projekcje, koncerty i instalacje, łącznie ponad 200 projektów francuskich i zagranicznych artystów, prawdziwa artystyczna uczta.

 5. Barcelona, Hiszpania

  • Wysoko oceniany hotel: W Barcelona

  • Atrakcje: Sitges Film Festival (6 października) – Festiwal specjalizujący się w filmach z gatunku horroru i fantasy. Projekcjom filmów, w trakcie których uczestnicy przebierają się w stroje z horrorów, towarzyszy przyznanie nagród dla najlepszych filmów, aktorów i reżyserów.

 

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.09.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

 1. Kliknij poniższy przycisk
 2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.