Revolut świętuje 7. urodziny, ma już 20 milionów klientów

  • Lendtech
  • 15.07.2022

Revolut, brytyjska aplikacja finansowa, ogłosił, że do społeczność jego klientów dołączyło już ponad 20 milionów osób. Każdego miesiąca wykonują one z pomocą aplikacji ponad 250 milionów transakcji. Dwa ważne kamienie milowe zbiegają się w czasie z 7. rocznicą działalności firmy na rynku. Nad Wisłą Revolut pojawił się oficjalnie z ofertą w marcu 2018 roku. Dziś obsługuje w Polsce ponad 1,7 miliona klientów.

Revolut świętuje 7 urodziny, ma już 20 milionów klientów

W ślad za rozwojem biznesu, Revolut aktywnie zwiększa zatrudnienie. Obecnie, firma zatrudnia już ponad 5000 osób, w tym ponad 1000 w Polsce i wciąż intensywnie rekrutuje. W ostatnim czasie fintech otworzył nowe biura na kluczowych rynkach, m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Madrycie, Barcelonie, Paryżu, Mexico City, Budapeszcie, Berlinie i Bukareszcie. Ponadto, otwarcie dwóch kolejnych biur w Mumbaju i Bengaluru (te dwa indyjskie miasta zamieszkuje łącznie 33 mln mieszkańców) zaplanowane jest jeszcze w tym roku.

Brytyjski fintech powstał w Londynie w 2015 roku i na początku realizował dla klientów przelewy zagraniczne z wymianą walut. Dziś, klienci Revolut korzystają z dziesiątek innowacyjnych produktów, takich jak błyskawiczne, darmowe przelewy międzynarodowe peer-to-peer, oprocentowane konta do automatycznego oszczędzania, kredyty online ze stałym oprocentowaniem, płatności odroczone Pay Later, platforma Stays do rezerwacji hoteli z cashbackiem, czy aplikacja, konto i karta Revolut Junior dla dzieci.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Revolut udostępnił szereg nowych usług, takich jak Pensja na żądanie w Wielkiej Brytanii, czy Kredyty konsumenckie w Irlandii, i znalazł się na liście TIME100 Najbardziej Wpływowych Firm na Świecie. Usługi Revolut są już dostępne w 36 krajach, ale niebawem pojawić się mają na kolejnych rynkach, m.in. w Meksyku, Indiach i Brazylii.

Dzięki nawiązaniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy współpracy z influencerami, takimi jak Liam Payne, Anthony Joshua, czy Simon Wilson, liczba obserwujących konta społecznościowe Revolut wzrosła do ponad 1,4 miliona osób. Marka uruchomiła też niedawno swój oficjalny profil na TikToku.

5 największych rynków Revolut wg liczby klientów to:

  • Wielka Brytania – Macierzysty rynek Revolut gdzie z aplikacji korzysta 4,8 mln klientów. Średni wiek klienta na Wyspach to 39 lat, 11% klientów jest w wieku ponad 55 lat.
  • Rumunia – 2 mln klientów. Z 420 tys. klientów mieszkających w Bukareszcie, stolica Rumunii plasuje się na 1 miejscu w UE i na 2 na świecie (po Londynie) wśród miast z największą liczbą klientów Revolut. Co trzeci mieszkaniec Bukaresztu w wieku produkcyjnym ma konto w Revolut.
  • Irlandia – 1,9 mln klientów. Co trzeci spośród 5 mln Irlandczyków (co druga osoba dorosła posiadająca smartfona) korzysta z Revolut – tu słowo Revolut używane jest jako czasownik i oznacza płacenie
  • Polska – 1,7 mln klientów. Po tym jak Revolut uruchomił darmowe konta dla uchodźców z Ukrainy, w Polsce korzysta z nich regularnie już ponad 50 tys. osób (w całej UE już ponad 170 tys. uchodźców)
  • Francja – 1,5 mln klientów. Revolut udostępnił niedawno we Francji lokalne numery IBAN, chce oferować konta w pełni dostosowane do lokalnych potrzeb klientów

Jesteśmy dumni z tego, że do Revolut dołączyło już 20 mln klientów i z tego, że realizują z pomocą Revolut 250 mln transakcji miesięcznie. To dla nas ważne kamienie milowe – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i prezes Revolut.

Gdy założyliśmy Revolut w Londynie 7 lat temu, chcieliśmy dać ludziom więcej kontroli nad ich sprawami finansowymi, dzięki technologii. Postanowiliśmy oferować usługi, które zaspokoją w jednym miejscu wszystkie potrzeby finansowe. Wciąż jesteśmy młodą firmą, ale nasz wzrost w ostatnich latach pokazuje, że zapotrzebowanie na taką ofertę istnieje na całym świecie – dodał Storoński.

Pomimo osiągniętych wyników, jesteśmy na początku drogi. Mamy zamiar nadal przesuwać granice finansowych innowacji i zbudować pierwszą globalną aplikację finansową. Dopiero zaczynamy – zapewnia Storoński.

W ciągu zaledwie 7 lat Revolut urósł wykładniczo. W naszym zespole pracuje już ponad 5000 osób. Wiele z nich jest z nami od kilku lat, inni dołączyli niedawno, wszyscy razem wspieramy co dzień klientów w ich sprawach finansowych – powiedział Wład Jacenko, współzałożyciel i szef technologii w Revolut.

Dzisiejsze kamienie milowe i nasze 7 urodziny to coś, co z dumą wspólnie świętujemy. Mamy świadomość, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Pozostajemy skupieni na projektowaniu i wdrażaniu nowych innowacyjnych produktów, by móc świętować kolejne kamienie milowe także w przyszłości – dodał Jacenko.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.