Revolut udostępnia funkcję Crypto Collections, nowy sposób poznawania i kupowania kryptowalut

  • Lendtech
  • 06.04.2023

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 28 milionów klientów na świecie, robi nowy krok by stworzyć szeroką i przystępną ofertę kryptowalut poprzez regularne dodawanie nowych funkcji, produktów i kursów wiedzy. Fintech udostępnił dziś klientom w Wielkiej Brytanii i krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego funkcję Crypto Collections, nowy sposób na poznawanie i kupowanie kryptowalut.

Revolut udostępnia funkcję Crypto Collections, nowy sposób poznawania i kupowania kryptowalut

Czym są Crypto Collections? 

Nowa funkcja grupuje ponad 100 tokenów dostępnych w aplikacji w kolekcje, wg. technologii na których bazują i zastosowania tokena. Klienci mają możliwość zakupu całej kolekcji i równomiernego rozłożenia inwestycji na wszystkie wchodzące w jej skład tokeny. Przykładami takich kolekcji są Metaverse, NFT, Layer 1 i Defi. Klient może też śledzić wyniki wybranej kolekcji jako całości, w widoku zbiorczym.

Nowa funkcja powstała dzięki doświadczeniom zdobytym przy tworzeniu platformy edukacji finansowej Learn & Earn, która zachęca klientów do nauki, zdawania testów i poświęcenia uwagi technologii leżącej u podstaw tokenów, niż emocjom typu „fomo” i „szumom” informacyjnym dochodzącym z rynku kryptowalut.

Dzięki Crypto Collections klienci mogą odkrywać tokeny według wspierających je technologii i poznać protokoły kryjące się za tokenami. Funkcja pozwala wybrać obszar, którym są zainteresowani, zobaczyć kryptowaluty z nim powiązane i automatycznie rozłożyć inwestycję na tokeny w ramach kolekcji – powiedziała Narmin Ibadullayeva, Product Owner Crypto w Revolut.

Usługa jest dostępna dla wszystkich planów w Revolut. Minimalna kwota inwestycji w wybraną kolekcję wynosi 1€ na każdy token (w krajach CEE minimalne kwoty inwestycji mogą być niższe). By zobaczyć kolekcje, należy wejść w aplikacji Revolut do zakładki Centrum (Hub) i wybrać kafelek Krypto (w sekcji produkty majątkowe), następnie dotknąć zakładki Odkryj (ikonka lupy) i lekko przesunąć na dół (kolekcje znajdują się pod polem Ostatnio wyświetlane i Staking).

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut?

Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum produktów finansowych poprzez aplikację Revolut, gdzie kryptowaluty stają się coraz bardziej poszukiwaną i popularną usługą. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów. Klienci Revolut mają do dyspozycji ponad 100 kryptowalut. W 2022 roku liczba tokenów dostępnych dla klientów Revolut wzrosła 9-krotnie w porównaniu z początkiem 2021 roku.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży. Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie poświęconej kryptowautom i w sekcji pomoc.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.04.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.