Revolut udostępnia klientom możliwość handlu Platyną i Palladem

  • Lendtech
  • 13.12.2022

Revolut rozszerza ofertę handlu metalami szlachetnymi w aplikacji. Klienci planów Standard, Plus, Premium i Metal w Europie (EEA, Szwajcaria, Wielkiej Brytania), mogą korzystać z ekspozycji na platynę (XPT) i pallad (XPD).

Revolut udostępnia klientom możliwość handlu Platyną i Palladem

Revolut uruchomił funkcję do handlu towarami i ekspozycję na złoto (Au) w marcu 2020 r. Trzy miesiące później uzupełnił ją o ekspozycję na srebro (Ag). Klienci wykorzystali okazję do dywersyfikacji portfeli swoich aktywów, a złoto i srebro stały się powszechnie posiadanymi towarami wśród użytkowników aplikacji. Teraz fintech podjął decyzję o dodaniu do oferty platyny (XPT) i palladu (XPD).

Metale szlachetne dostępne są w aplikacji Revolut, w sekcji Produkty majątkowe, w zakładce Towary. Klienci mogą handlować ekspozycją na złoto, srebro, platynę i pallad, dzięki dostępowi do danych z rynku podawanych w czasie rzeczywistym przez wyspecjalizowanego partnera Revolut.

Za każdą transakcją kupna ekspozycji na platynę lub pallad stoi zakup realnego, fizycznego metalu XPT lub XPD, który jest przechowywany bezpiecznie u zaufanego dostawcy usług w zakresie obrotu metalami szlachetnymi. Jak w przypadku złota i srebra, tak w przypadku platyny i palladu, ekspozycję na wybrany towar można przesyłać w aplikacji między klientami Revolut lub wymienić na waluty fiat lub kryptowaluty, w celu dokonania płatności.

Ponadto, Revolut oferuje funkcję automatycznej wymiany, gdzie klienci mogą ustalić określoną cenę po której chcą kupić lub sprzedać ekspozycję na pallad lub platynę. W takim wariancie, aplikacja sama dokona transakcji gdy rynek osiągnie ustalony poziom cenowy.

Uzupełnienie oferty handlu towarami o ekspozycję na platynę i pallad to kolejny krok Revolut w stronę zniesienia barier w dostępie do produktów finansowych. Wcześniej fintech udostępnił w aplikacji m.in. możliwość handlu ponad 30 walutami fiat i blisko 100 kryptowalutami, które klienci mogą kupować, przechowywać, przesyłać między sobą lub sprzedawać.

Cieszymy się z rozszerzenia funkcji handlu towarami o kolejne metale szlachetne, platynę i pallad. To ukłon w stronę naszych klientów w krajach EEA, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, którzy szukają możliwości dywersyfikacji swoich portfeli o alternatywne typy aktywów. Wypełniamy w ten sposób naszą misję działając na rzecz demokratyzacji i większego dostępu do usług finansowych – powiedział Yaroslav Kravchenko, Dyrektor Wealth & Trading w Revolut.

Wiele osób wciąż czuje się odciętych od możliwości kupowania i handlowania alternatywnymi aktywami, takimi jak metale szlachetne. Dlatego, usuwamy bariery, eliminujemy zbędne koszty, by dostęp do ekspozycji na ceny platyny i palladu był tak prosty i przystępny cenowo jak to tylko możliwe. Chcemy, by nasi klienci mieli szeroki wybór produktów finansowych i korzystali z nich by oszczędzać, inwestować i zarządzać swoimi pieniędzmi tak, jak im pasuje – dodaje.

Klienci Revolut mogą uzyskać dostęp do ekspozycji na platynę i pallad niezwłocznie po aktualizacji aplikacji do najnowszej wersji i wybraniu danego metalu w sekcji Produkty majątkowe, w zakładce Towary.

Inaczej niż waluty fiat, platyna i pallad nie są aktywami regulowanymi w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority ani gwarantowane przez regulacje e-money (EMI). Revolut nie oferuje fizycznej dostawy metali szlachetnych do klienta. Jak w przypadku każdego rodzaju inwestycji, należy wziąć pod uwagę ryzyko utraty kapitału.

Więcej informacji o warunkach korzystania z usługi: https://www.revolut.com/legal/precious-metals

Więcej informacji o opłatach za korzystanie z usługi: https://www.revolut.com/legal/fees

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 13.12.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.