Revolut wprowadził limitowaną kartę pokrytą 24-karatowym złotem

  • Lendtech
  • 29.11.2021

Revolut udostępnił limitowaną serię kart płatniczych pokrytych 24-karatowym złotem. Kolekcjonerska karta Revolut Gold 24 kt dostępna jest dla klientów Revolut w Europie (EEA), Wielkiej Brytanii i w USA.

Karta jest dostępna zarówno dla osób korzystających z darmowego planu Standard, jak i płatnych planów Plus, Premium i Metal. Podobnie jak podaż fizycznego złota, tak i seria pokrytych złotem kart Revolut jest ograniczona. Kartę można zamówić z poziomu aplikacji, w cenie 59,99 EUR (ok. 283 zł). Cena obejmuje koszt dostawy.

W pierwszym kroku rdzeń karty, podobnie jak w przypadku innych kart Revolut Metal, wycinany jest z arkusza hartowanej stali. W dalszym etapie produkcji karta poddawana jest procesowi platerowania prawdziwym 24-karatowym złotem. Tak jak pozostałe karty Metal, waży 18 gramów i mieści się wygodnie w portfelu. Z uwagi na fakt, że złoto jest miękkie, należy ją jednak traktować z większą ostrożnością – by nie uszkodzić platerowanej powierzchni kluczami lub inną ostrą krawędzią. – Karta pokryta 24-karatowym złotem to klasa sama w sobie. Zaprojektowaliśmy ją z myślą o osobach, które prowadzą światowy styl życia, w którym jest miejsce na luksusowe akcenty i piękny design – powiedział Alan Chang, Chief Revenue Officer w Revolut.

– Mając na uwadze codzienne doświadczenie klienta, zawsze staramy się zaoferować szerokie spektrum różnych opcji do wyboru, pozostawiając kontrolę nad wyglądem i charakterem karty klientowi.

Revolut poszerza ofertę kart

Revolut poszerza ofertę unikalnych, przyciągających wzrok kart. Należą do nich między innymi metalowe karty w kolorze lawendowym, złotym, czarnym i kosmicznej szarości. Fintech wydaje też krótkie serie kolekcjonerskie, jak karty Whale, Lambo i Moon dla entuzjastów kryptowalut lub świecące w nocy czarno-zielone karty Glow.

W listopadzie Revolut udostępnił możliwość samodzielnego projektowania w aplikacji wyglądu kart metalowych – za pomocą lasera i plastikowych – za pomocą nadruku, poprzez nanoszenie na ich powierzchnię odręcznych napisów i rysunków, tekstu drukowanego, gotowych obrazków i emotikonów. Funkcja dostępna jest dla klientów płatnych planów Premium i Metal, i pozwala, zależnie od planu, na dobór koloru karty i materiału, z którego jest wykonana.

Od 1 października 2020 r. Revolut umożliwia klientom w aplikacji handel metalami szlachetnymi, srebrem i złotem. Choć wraz z rosnącą popularnością Bitcoina entuzjaści kryptowalut zaczęli nazywać go “nowym złotem”, część klientów Revolut do dywersyfikacji swojego portfela aktywów, preferuje nadal złoto tradycyjne (Au, z łac. aurum).

/Revolut/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 29.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.