Revolut wystąpi o licencję bankową w Australii

  • Lendtech
  • 27.08.2021

Brytyjski superfintech Revolut wystąpił o licencję bankową w Australii. Revolut chce przyjmować depozyty od australijskich użytkowników aplikacji, których obecnie jest ok. 100 tysięcy.

Revolut wystartował w Australii w 2019 roku. Od tamtej pory pozyskał ok. 100 tysięcy użytkowników w tym kraju. Teraz spółka chce zostać bankiem, dlatego zapowiedziała wystąpienie o stosowną licencję.

Revolut ma już 16 mln użytkowników

Na całym świecie fintech ma już 16 mln użytkowników, z tego ponad 1 mln w Polsce. Revolut to jeden z najcenniejszych fintechów – jego wartość szacowana jest na ponad 30 mld USD. Spółka ma już licencje bankową w Wielkiej Brytanii i na Litwie – od niedawna oferuje także kredyty konsumenckie.

Przypomnijmy, że Revolut zaczął od aplikacji, której główną funkcją był portfel cyfrowy z możliwością wymiany waluty po atrakcyjnym kursie, przy tym wydawał do aplikacji kartę płatniczą. W miarę rozwoju Revolut stał się superaplikacją – użytkownicy mogą nie tylko wymieniać waluty, ale też dokonywać przelewów, zaciągać kredyty, kupować kryptowaluty czy też akcje amerykańskich spółek. Prócz tego po latach dynamicznego rozwoju fintech w końcu znalazł się na prostej drodze do zyskowności.

/LP/Lendtech

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.