Revolut zaoferuje klientom blisko 100 kryptowalut, uruchomił nowe kursy wiedzy Learn & Earn

  • Lendtech
  • 31.10.2022

Revolut rozszerza w tym tygodniu listę dostępnych w ofercie kryptowalut i rozwija moduł edukacji finansowej Learn & Earn, z którego skorzystało już ponad 2,5 miliona użytkowników.

Revolut zaoferuje blisko 100 kryptowalut, uruchomił nowe kursy wiedzy Learn & Ear

Revolut udostępnił klientom ekspozycję na pierwsze trzy kryptowaluty (Bitcoin, Litecoin i Ethereum) w grudniu 2017 r. Od tego czasu firma stale uzupełnia ofertę o nowe tokeny. Teraz, dzięki dodaniu dwunastu kolejnych – BLZ, BOND, FIDA, GMT, GODS, GST, LPT, MINA, RAD, RNDR, SUPER, UNFI – lista kryptowalut, którymi mogą handlować klienci, obejmie już blisko 100 tokenów.

64% klientów aplikacji nie miało jeszcze okazji handlować kryptowalutami w Revolut

Dlatego, fintech obrał sobie za cel wyjaśnienie w jak najbardziej przystępny sposób – za pomocą interaktywnych kursów i testów wiedzy – czym różnią się poszczególne kryptowaluty, blockchainy i protokoły. Firma wyszła z założenia, że choć nie trzeba handlować kryptowalutami, to warto coś o nich wiedzieć.

Zgodnie z przyjętą nazwą Learn & Earn, za zdobytą wiedzę i rozwiązane testy, można zdobyć nagrodę finansową. Nowy zestaw lekcji, dostępny dla klientów Revolut w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, powstał we współpracy z 1inch Network. Bonus jaki można zdobyć za ukończenie kursu to równowartość do 10 € w tokenach 1INCH (które można wymienić na waluty FIAT). W ramach dwóch wcześniejszych kursów, “Podstawy kryptowalut” i “Polkadot” bonus wynosił do 15 € w tokenach DOT.

Wartość nagrody za ukończenie poszczególnych modułów edukacyjnych wyświetla się zawsze na ekranie przed przystąpieniem do wybranej lekcji. Wartość ta podawana jest w walucie lokalnej (np. zł), ale wypłacana w danej kryptowalucie do właściwego subkonta kryptowalutowego. Warunkiem otrzymania nagrody jest przejście przez kurs i poprawne zdanie testów.

Nowy kurs obejmuje 3 lekcje, których celem jest przybliżenie działania giełd zdecentralizowanych, na przykładzie 1inch:

  • Pierwsza lekcja wyjaśnia jak giełdy zdecentralizowane umożliwiają bezpośredni handel (peer-to-peer) pomiędzy uczestnikami, bez udziału brokera lub osoby trzeciej w roli pośrednika;
  • Lekcja druga poświęcona jest metodzie, dzięki której giełda 1inch, przy pomocy algorytmu o nazwie Pathfinder, uzyskuje najlepsze możliwe ceny transakcji;
  • Trzecia lekcja objaśnia zdecentralizowane autonomiczne organizacje (DAO) i sposoby w jaki rozstrzygają one kwestie zarządzania, przy aktywnym udziale i wpływie na decyzje posiadaczy tokenów, użytkowników i skupionej wokół projektu społeczności.

Gdy udostępniliśmy w aplikacji pierwsze kursy Learn & Earn, naszym celem było przybliżenie szerokiej publiczności podstawowych zagadnień ze świata kryptowalut. Wiedzieliśmy, że wiele osób się nimi interesuje, ale nie ma pomysłu od czego zacząć. Efekt kampanii edukacyjnej przekroczył nasze oczekiwania. Zyskaliśmy pewność, że tego typu projekty są potrzebne. Nowy, przygotowany we współpracy z Fundacją 1inch, zestaw lekcji pomoże uporządkować kolejne koncepcje ze świata kryptowalut. Cieszymy się, z niesłabnącego zainteresowania tokenami i technologią blockchain u klientów w różnym wieku i na wszystkich rynkach, gdzie oferujemy usługę – powiedział Emil Urmanshin, General Manager Crypto w Revolut.

Kursy Learn & Earn przyciągają głównie osoby w wieku 18-34 lata. Blisko ⅔ całkowitej liczby uczestników, którzy ukończyli kursy i otrzymali nagrody przynależy do tej kategorii wiekowej.

Revolut planuje udostępnić dodatkowe kursy edukacyjne Learn & Earn jeszcze w tym roku i konsekwentnie ułatwiać klientom dostęp do usług i technologii w sposób przyjazny, zrozumiały i bezpieczny.

Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum usług finansowych poprzez aplikację Revolut, m.in. możliwość handlu kryptowalutami. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt swoich transakcji tokenami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów

Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży. Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 31.10.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.