Revolut złożył wniosek o licencję bankową w USA

  • Lendtech
  • 26.03.2021

Brytyjski fintech Revolut zadebiutował na rynku amerykańskim rok temu. Teraz przyszedł czas na uzyskanie licencji bankowej oraz promocję usługi Revolut Business we wszystkich 50 stanach.

 
 

Revolut od roku oferuje usługi finansowe w USA. Licencja bankowa umożliwiłoby poszerzenie oferty o takie produkty jak rachunki depozytowe, kredyty oraz zabezpieczenie na rachunku bieżącym.

 

Revolut Business w 50 stanach

 

Nowością w ofercie fintechu jest także usługa Revolut Business, która zostanie uruchomiona we wszystkich 50 stanach. Revolut Business umożliwia firmom zakładanie kont wielowalutowych, wydawanie fizycznych i wirtualnych kart firmowych oraz wykonywanie bezpłatnych przelewów pieniężnych w 29 walutach.

 

Skierowana głównie do małych i średnich firm, biznesowa oferta Revoluta to kompleksowe rozwiązanie pozwalające przedsiębiorcom zaoszczędzić czas i skupić się na prowadzeniu działalności.

 

Uruchomiony w 2015 roku w Wielkiej Brytanii Revolut ma już ponad 15 mln klientów detalicznych oraz 500 tys. klientów biznesowych. Fintech posiada licencje bankową w Unii Europejskiej i jest w trakcie uzyskiwania licencji w Wielkiej Brytanii.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.