Shares rośnie w siłę – 40 mln USD na ekspansję między innymi w regionie CEE i Polsce

  • Lendtech
  • 18.05.2022

Shares, europejski fintech z siedzibą w Paryżu, planuje ekspansję na rynki CEE w tym Polskę. Ostatnie miesiące w Shares to czas szybkiego rozwoju – firma uruchomiła swoją aplikację w Wielkiej Brytanii i pozyskała finansowanie o wartości 40 mln USD. Zespół w Polsce liczy już ponad 60 osób. Startup planuje zwiększyć swoją obecność w Polsce i regionie.

Shares rośnie w siłę – 40 mln USD na ekspansję między innymi w regionie CEE i Polsce (1)

Shares łączy w sobie prostotę produktu inwestycyjnego ze wszystkimi funkcjami, jakich użytkownicy mogą oczekiwać od aplikacji mediów społecznościowych. Fintech buduje unikalną społeczność inwestorów i oferuje klientom bezpłatny dostęp do setek produktów inwestycyjnych już od 1 GBP.

40 mln USD inwestycji

Założona niecały rok temu firma, zebrała rundę finansowania Serii A o wartości 40 milionów USD, od inwestorów takich jak Valar Ventures, Singular Capital, Global Founders Capital oraz Red Sea Ventures. Do grona doradców firmy należą André Mohamed – współzałożyciel Freetrade; Didier Valet – były Deputy CEO w Société Générale; Chris Adelbach – Partner Zarządzający w Outrun Ventures nagrodzony UKBAA Angel Investor of the Year oraz Ryan McKillen – współzałożyciel Uber. Obecna runda podnosi całkowitą inwestycję w start-up do 50 milionów USD. W ciągu 9 miesięcy firma zatrudniła ponad 150 pełnoetatowych pracowników i otworzyła pierwsze trzy biura w Londynie, Paryżu i Krakowie.

Misją Shares jest usuwanie barier, które napotykają na swojej drodze osoby rozpoczynające przygodę z inwestowaniem, demokratyzacja inwestowania, zapewnienie klientom dostępu do zaufanej sieci znajomych i specjalistów, możliwość dyskusji i rozwijania swojego portfolio na bezpiecznej platformie.

Shares to pierwsza w Europie aplikacja, która umożliwia przyjaciołom i rodzinie wspólne inwestowanie, dzielenie się transakcjami i omawianie strategii inwestycyjnej w jednej aplikacji. Fintech chce być liderem rynkowym, obniżając bariery dla nowych inwestorów m.in. oferując możliwość inwestycji od 1 GBP (1.1 EUR) oraz brak opłat za transkacje zakupu i sprzedaży akcji oraz kryptowalut. Shares demokratyzuje inwestowanie, zapewniając kompleksową platformę finansową, która wzbudza zaufanie każdego użytkownika do tworzenia własnego portfela i zarządzania nim.

Rosnący zespół w CEE, centrala w Polsce

Bartosz Czerkiesm, były pracownik Revolut, dołączył do Shares jako General Manager CEE. Będzie odpowiadał za rozwój Shares na rynkach CEE w tym w Polsce, która jest jednym z kluczowych rynków spółki w Europie i została wybrana jako lokalna centrala. Pokieruje stale powiększającym się polskim zespołem, skoncentrowanym na wzroście liczby aktywnych użytkowników, przy zapewnieniu pełnej zgodności z lokalnymi regulacjami. Wcześniej pracował między innymi w Revolut, gdzie odpowiadał za działania marketingowe na rynku polskim. Doświadczenie zdobywał także m.in. w Allegro Pay i PwC.

Shares to międzynarodowy i szybko rozwijający się zespół liczący obecnie 150 osób, reprezentujących 34 narodowości w trzech biurach: Londynie, Paryżu i Krakowie (przy czym więcej biur powstaje w całej UE). Pracownicy dołączyli z wiodących firm, w tym z Revolut, Yelp, Facebook i FreeNow. Firma zamierza nadal zatrudniać najlepsze talenty z Polski, przygotowując się do lokalizacji aplikacji i dostosowując jej funkcje do polskiego rynku.

Jestem bardzo dumny z zespołu, który budujemy. W ciągu kilku miesięcy dołączyło do nas 150 ekspertów z najlepszych firm technologicznych w Europie. Wspólnie tworzymy Shares, nową kategorię aplikacji do inwestowania. Inspirujemy się własnymi doświadczeniami, jest dla nas jasne, że na rynku jest nisza. Chcemy usprawnić proces inwestowania i połączyć go z elementem społecznościowym, który radykalnie zmieni sposób, w jaki ludzie inwestują – mówi Benjamin Chemla, CEO i współzałożyciel Shares. – Naszą misją jest pomaganie ludziom w łączeniu się, dzieleniu się doświadczeniami i długoterminowym inwestowaniu. Od Wielkiej Brytanii po Europę i świat – dodaje Chemla.

Aplikacja jest narazie dostępna jedynie w Wielkiej Brytanii. Fiirma uruchomiła listę oczekujących, dla mieszkańców innych krajów eurpejskich, dostępną na stronie internetowej shares.io.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 18.05.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.