Shopify nawiązało partnerstwo ze Spotify

  • Lendtech
  • 21.10.2021

Integracja Shopify ze Spotify umożliwi wyświetlanie ofert ze sklepów internetowych prowadzonych przez twórców i artystów bezpośrednio w aplikacji. Shopify szacuje, że rynek tzw. twórców wart jest już ponad 100 mld USD, a tworzy go… 50 mln ludzi.

Shopify to gigant e-commerce oferujący kompleksową platformę do prowadzenia sklepów internetowych. Z usług firmy korzysta ponad 1,7 mln merchantów na całym świecie. Shopify notowane jest na giełdzie w Nowym Jorku, a jego bieżącą kapitalizacja to ponad 185 mld USD.

Nowa usługa umożliwi integrację Shopify z kontem na Spotify dla twórców tym samym artyści będą mogli reklamować i sprzedawać bezpośrednio na Spotify produkty i usługi, które oferują np. koszulki z logiem swojego zespołu. Usługa dostępna jest na platformie Spotify for Artists.

Spotify kanałem e-commerce dla artystów

Spotify nie trzeba nikomu przedstawiać – to największa platforma streamingowa do słuchania muzyki. Z usług tego szwedzkiego serwisu korzysta… ponad 165 mln ludzi na całym świecie.

Nie będzie też wielkim nadużyciem stwierdzenie, że Spotify obok Netflixa jest jednym z głównych pionierów ekonomii subskrypcji, czyli takiego modelu biznesowego, gdzie w ramach co miesięcznej opłaty abonamentowej, którą można anulować w dowolnej chwili, użytkownik otrzymuje dostęp do określonego zestawu usług. W dużej mierze to właśnie dzięki takim rozwiązaniom miliony ludzi na świecie zyskało dostęp do legalnych treści, na które nie mogliby sobie pozwolić (co w dużej mierze pozytywnie oddziałuje na walkę z piractwem).

Aczkolwiek Spotify nie jest wolne od krytyki – twórcy narzekają na niskie stawki za odtworzenia. Dla tych mniej znanych artystów obecność na Spotify ma często wyłącznie wizerunkowy charakter, bo trudno zarobić na twórczości, gdy liczba odtworzeń nie jest liczona w milionach. Nie oznacza to jednak, że Spotify nie mogłoby być doskonałym kanałem marketingowym do budowania relacji z fanami na niwie komercyjnej.

Stąd pomysł, by integrować sprzedaż np. gadżetów, koszulek czy biletów na koncerty i zapewne wielu innych produktów i usług. Pomysł ten się zmaterializował, tym samym Spotify stało się kolejnym kanałem e-commerce… dla 50 mln ludzi na całym świecie.

/Lendtech.pl

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 21.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.