„Split Payments” w Facebook Messenger

  • Lendtech
  • 07.12.2021

Już od przyszłego tygodnia użytkownicy Facebook Messenger w USA będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności „Split Payments”. Narzędzie będzie na razie w fazie testów – ogłosił Facebook.

Funkcja „Split Payments” umożliwia użytkownikom Facebook Messenger dzielenie się kosztami rachunków i wydatków za pośrednictwem aplikacji. Według technologicznego giganta to szybki i darmowy sposób na obsługę finansów.

Facebook inwestuje w sektor fintech

Korzystanie z nowej funkcji jest proste – wystarczy kliknąć przycisk „get started” na grupowym czacie lub w Payments Hub. Po podzieleniu rachunku trzeba jedynie potwierdzić swoje dane w Facebook Pay.

Uruchomiony w listopadzie 2019 r. Facebook Pay to system płatności obejmujący transakcje finansowe między osobami fizycznymi, a także darowizny i handel elektroniczny. „Split Payments” to kolejny sygnał, że Facebook mocno inwestuje w sektor fintech.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.12.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.