Stripe umożliwi opłaty kryptowalutą. Z usługi skorzysta m.in. Twitter

  • Lendtech
  • 26.04.2022

Fintech Stripe umożliwi swoim kontrahentom zapłatę w kryptowalucie. Z tej usługi skorzysta m.in. Twitter. Początkowo kryptowalutą wykorzystywaną w transakcjach będzie USD Coin – stabilna waluta powiązana z dolarem amerykańskim.

Stripe umożliwi opłaty kryptowalutą

Twitter będzie jedną z pierwszych firm, która użyje nowej funkcji fintechu Stripe. Opcja płatności w kryptowalucie będzie początkowo oferowana małej grupie amerykańskich twórców Twittera za generowanie ruchu na stronie czy nawiązywanie kontaktów z odbiorcami.

Kryptowaluty ze Stripe to wygoda

Dzięki opcji wypłaty w kryptowalucie platformy sprzedażowe współpracujące ze Stripe nie będą musiały samodzielnie nabywać i przechowywać kryptowalut. Teraz mogą szybko płacić swoim użytkownikom w jeszcze większej liczbie krajów i ulepszać swoje usługi dla tych, którzy wolą kryptowaluty niż tradycyjne metody płatności fiducjarnych.

W najbliższej przyszłości Stripe zamierza wprowadzić obsługę dodatkowych kryptowalut i sieci blockchain. Platformy i ich użytkownicy już teraz mogą zarządzać wypłatami za pomocą panelu Stripe Dashboard.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 26.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.