Subskrypcje 2021 – Raport Fundacji Digital Poland

  • Lendtech
  • 16.09.2021

Modele subskrypcyjne są coraz popularniejsze. Średnia liczba subskrypcji na jedną osobę w Polsce zwiększyła się z 3,9 do 5,7 w zaledwie rok. Dzisiaj swoją premierę miał ważny raport Fundacji Digital Poland o subskrypcjach Polaków. To najbardziej kompleksowe i rzetelne opracowanie na ten temat w Polsce.

Piotr Mieczkowski z Fundacji Digital Poland będzie jednym z prelegentów podczas Kongresu Lendtech 2021. Tematem jego prezentacji będą właśnie subskrypcje i paperless.

To już 3. edycja opracowania o rozwoju subskrypcji nad Wisłą przygotowywana przez Fundację Digital Poland. Raport dostępny jest w języku polskim i powstał dzięki wsparciu firm: HP, Player.pl (TVN Grupa Discovery), Ringier Axel Springer Polska, Symfonia, Visa. Na ponad 100 stronach raportu znajdziemy nie tylko dane i analizy, ale też aż 27 komentarzy ekspertów. Wśród nich jest także przedstawiciel Fundacji Lendtech.

Lendtech dopiero uczy się modeli subskrypcyjnych

O ile to dzięki fintechom subskrypcje rosną jak na drożdżach, o tyle sektor usług finansowych sam dopiero musi się nauczyć tworzenia atrakcyjnej oferty subskrypcyjnej. W tym zakresie banki i ubezpieczyciele są daleko w tyle za dostawcami rozrywki, gamingiem czy e-commercem. Raport Fundacji Digital Poland potwierdza tę tezę. Na obronę można napisać, że sektor finansowy nie ma tak łatwo, bo jest silnie uregulowany, a niektóre bariery prawne i organizacyjne dla rozwoju modeli subskrypcyjnych pamiętają czasy powszechnych budek telefonicznych – stwierdza Łukasz Piechowiak, CEO Fundacji Lendtech.

Raport i komentarze ekspertów dostępne są tutaj.

/Fundacja Lendtech

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 16.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.