Tpay poszerzył ofertę metod płatności o Visa Mobile

  • Lendtech
  • 30.06.2023

Operator płatności Tpay udostępnił nową metodę płatności online Visa Mobile. Usługa wprowadzona w sklepach internetowych sprzedawców współpracujących z operatorem i korzystających z płatności kartowych, pozwala konsumentom na szybką, wygodną oraz bezpieczną transakcję za zakupy przy użyciu aplikacji mobilnej Visa lub bankowej. 

Tpay poszerzył ofertę metod płatności o Visa Mobile

Wychodząc naprzeciw e-konsumentom, oczekującym jeszcze łatwiejszych zakupów, oraz e-sprzedawcom, chcącym poszerzać wybór sposobu zapłaty w swoich sklepach, Tpay wprowadził Visa Mobile do wachlarza metod płatności dostępnych w bramce płatniczej.

To rozwiązanie zaprojektowane w taki sposób, że klient podczas zakupów online nie musi pozostawiać danych karty czy podawać dodatkowych haseł w trakcie płacenia. Realizacja transakcji przebiega w dwóch prostych krokach – wymaga od klienta podania numeru telefonu oraz zatwierdzenia jej w aplikacji mobilnej Visa lub banku.

Tpay rozwija potencjał płatności kartowych, sięgając po nowoczesne i perspektywiczne rozwiązania. Visa Mobile, to przyszłość płatności kartowych: oferuje płatnikom jeszcze większą wygodę i szybkość realizacji transakcji, przy takim samym poziomie bezpieczeństwa. Usługa jest skierowana do użytkowników preferujących płacenie online kartami, oczekujących prostego i mobilnego UX, a także większej asekuracji w postaci chargeback – podkreśla Paweł Działak, CEO & co-founder Tpay, operatora płatności.

Klienci, aby skorzystać z Visa Mobile muszą aktywować usługę w aplikacji mobilnej swojego banku lub zainstalować na telefonie aplikację Visa Mobile. Po włożeniu wybranych produktów do e-koszyka, na etapie finalizacji transakcji należy wybrać tę opcję płatności w bramce płatniczej Tpay, a następnie w odpowiednim polu wpisać swój numer telefonu i potwierdzić płatność w aplikacji Visa lub w aplikacji banku.

Płatności Visa Mobile są dostępne dla klientów: ING Banku Śląskiego, Nest Banku, Banków Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS SA., Banków spółdzielczych z Grupy SGB i SGB-Banku SA., Krakowskiego Banku Spółdzielczego, Banku Spółdzielczego z Brodnicy oraz SKOK-ów a kolejne banki pracują nad jej wdrożeniem.

Rozwiązanie Visa Mobile powstało z myślą o jeszcze szybszych i bardziej intuicyjnych płatnościach kartami w internecie, które wciąż będą tak samo bezpieczne, dzięki tokenizacji. Jest to dodatkowa warstwa ochrony oraz serce systemu płatności mobilnych. Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo w połączeniu z łatwością i szybkością płatności z wykorzystaniem Visa Mobile, mogą sprawić, że zakupami online zainteresuje się jeszcze więcej osób, a to pomoże także zwiększyć sprzedaż firmom. W Visa chcemy by handel był nie tylko prostszy, ale również odpowiednio zabezpieczony i bardziej efektywny, z korzyścią dla wszystkich i wszędzie – mówi Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa.

Visa Mobile jest w pełni bezpieczną metodą płatności. Rozwiązanie jest oparte na usłudze Click to Pay oraz wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest wzorcem dla płatności kartą w internecie.  Metody płatności zgodne z SRC mają być zarówno proste w obsłudze dla każdego posiadacza i posiadaczki karty, jak i łatwe we wdrożeniu przez dostawców. Przyczyniają się także do obniżenia wskaźnika odrzuconych płatności oraz zmniejszenia liczby oszukańczych transakcji dzięki tokenizacji. Token w płatnościach zastępuje dane karty, zamieniając je w skomplikowany szyfr. Każdy token jest unikatowy – niemożliwy do odczytania i wykorzystania przez oszustów. Właśnie dlatego dane karty są zabezpieczone.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 30.06.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.