1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Fintech
  6. >
  7. TransactionLink...

TransactionLink i eDO App nawiązują współpracę w weryfikacji tożsamości

  • Lendtech
  • 09.08.2021

Dzięki współpracy z PWPW TransactionLink będzie mógł potwierdzać tożsamość klientów również za pomocą dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. eDO App to aplikacja stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, z której korzysta już 750 tys. Polaków.

TransactionLink to polski startupowy fintech inkubowany przez GPW Tech S.A, określany mianem „fabryki fintechów”, gdyż jest to bardzo zaawansowany technologicznie podmiot tworzący systemy operacyjne dla firm fintech – w gamie usług oferowanych przez TransactionLink znajdziemy m.in. narzędzia do wideoweryfikacji, skanowania dowodów, przetwarzania danych czy przygotowywania scoringu kredytowego.

TransactionLink – fabryka fintechów

Innymi słowy, TransactionLink oferuje elementy składowe do stworzenia dowolnego produktu finansowego, który może być świadczony przez zaawansowane technologicznie spółki fintech, banki czy też ubezpieczycieli. Co warto odnotować, podczas Cashless Congress IX TransactionLink został wyróżniony jako najciekawszy startup fintech z obszaru płatności bezgotówkowych.

Aplikacja eDO App jako pierwsza na rynku umożliwia dostęp do warstwy elektronicznej dowodu osobistego w sposób zdalny. E-dowody posiada już ok. 6 mln Polaków – z aplikacji eDO App korzysta już 750 tysięcy użytkowników. eDO App dostępne jest dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnych Android i iOS, a także w Huawei App Gallery. Aplikacja została w całości opracowana przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych i jest narzędziem przydatnym w kontaktach z administracją publiczną m.in. można ją wykorzystać do podpisywania dokumentów.

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 09.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.