TransUnion inwestuje w Monevo

  • Lendtech
  • 06.10.2021

TransUnion zainwestuje w Monevo – współpraca obu firm ma przynieść synergie technologiczne, które zwiększą dostępność oferty kredytowej dla konsumentów.

TransUnion to globalna firma analityczna oferująca klientom informacje m.in. o ich scoringu kredytowym (Equifax i Experian to jej konkurencja). Spółka powstała w 1968 roku w USA i jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku – jej obecna wycena to ponad 20 mld USD.

Z kolei brytyjskie Monevo (Quint Group) to fintech oferujący m.in. API dla pożyczkodawców, które umożliwia dostarczenie konsumentom spersonalizowanych ofert kredytowych za pośrednictwem np. porównywarek internetowych. Spółka działa m.in. na brytyjskim, australijskim i polskim rynku. Monevo współpracuje globalnie z ponad 300 partnerami (pożyczkodawcami, dostawcami usług z zakresu Personal Finance Management, porównywarkami internetowymi czy wydawcami kart kredytowych).

W komunikacie prasowym podkreślono, że obie spółki mogą osiągnąć duże synergie technologiczne – Monevo jako doświadczony gracz na rynku fintech, a TransUnion jako globalny partner w zakresie analityki. Współpraca ma umożliwić obu firmom dynamiczny rozwój, w tym pozytywnie wpłynąć na budowę lepszej oferty zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorców.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 06.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.