Venmo pozwoli kupić kryptowaluty z cashbackiem

  • Lendtech
  • 11.08.2021

Należący do PayPala fintech Venmo uruchomił nową funkcję dla posiadaczy karty kredytowej. Użytkownicy mają możliwość automatycznego zakupu kryptowalut za cashback, który otrzymują po transakcji kartą kredytową. Z usług Venmo korzysta ponad 50 mln użytkowników.

Venmo to amerykański fintech płatniczy, który umożliwia dokonywanie natychmiastowych przelewów między użytkownikami (przelewy p2p), szybkich płatności w sieci oraz ich przyjmowania. Aplikacja jest ceniona za swoją prostotę i funkcjonalność szczególnie wśród młodych amerykańskich użytkowników. W październiku 2020 roku Venmo uruchomiło własną kartę kredytową, której jedną z zalet jest rozbudowany program cashback za płatności w sklepach internetowych.

Venmo należy do PayPala od 2013 roku, gdy gigant płatniczy przejął firmę Braintree – ówczesnego właściciela Venmo, za kwotę ok. 800 mln USD. PayPal na obecną chwilę wyceniany jest na ponad 320 mld USD.

Cash Back to Crypto

Nowa funkcja nazywa się Cash Back to Crypto – użytkownicy mogą ją uruchomić w aplikacji, wybierając jednocześnie jaką kryptowalutę chcą kupować za otrzymane comiesięczne zwroty w ramach cashback. Do wyboru jest Bitcoin, Etherum, Litecoin i Bitcoin Cash.

Nowa funkcja jest uzupełnieniem decyzji o wprowadzeniu możliwości zakupu i przechowywania kryptowalut bezpośrednio w aplikacji Venmo. Do transakcji dochodzi automatycznie – środki z cashbacku są wymieniane na daną kryptowalutę bez żadnych dodatkowych czynności po stronie użytkownika.

PayPal pozwala zapłacić w kryptowalutach od 2021 roku

Przypomnijmy, że PayPal, do którego należy Venmo, pod koniec 2020 roku podjął śmiałą decyzję o otwarciu na rynek kryptowalut i wprowadzeniu ich do swojego płatniczego portfolio w USA – tym samym posiadacze cyfrowej waluty uzyskali możliwość płacenia nimi u 30 mln sprzedawców od stycznia 2021 roku.

Ta decyzja zapoczątkowała dynamiczny wzrost kursu BTC, który w kwietniu 2021 osiągnął blisko 65 tys. USD. Od tamtego momentu jednak kurs systematycznie malał, z dużymi wahaniami, które można określić mianem istnego rollercoastera. Jedną z przyczyn dużej zmienności były twisty Elona Muska, który raz podgrzewał atmosferę wprowadzając możliwość dokonywania płatności BTC w Tesli, by następnie w niedługim czasie się z niej wycofywać. Obecnie kurs bitcoina wynosi 46 tys. USD.

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

 

/LP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.