Visa przejmuje fintech Tink

  • Lendtech
  • 22.02.2021

Visa ogłosiła nabycie szwedzkiego fintechu Tink – jednej z największych platform otwartej bankowości w Europie. Łączna kwota transakcji zamyka się w kwocie 1,8 miliarda EUR.

Visa oczekuje, że przejęcie Tink pomoże przyspieszyć wdrożenia z zakresu otwartej bankowości w Europie, zapewniając bezpieczną i niezawodną platformę dla innowacji. Konsumenci otrzymają lepsze narzędzia do zarządzania swoimi pieniędzmi i danymi finansowymi – czytamy w komunikacie prasowym.

Tink działa na podstawie PSD2

Założony w 2012 roku w Sztokholmie Tink umożliwia instytucjom finansowym, fintechom i sprzedawcom tworzenie dostosowanych do potrzeb klientów narzędzi, produktów i usług do zarządzania finansami. Tink łączy się z ponad 3400 bankami, które docierają do ponad 250 milionów klientów w całej Europie.

Szwedzki fintech jest jednym z 440 zewnętrznych dostawców świadczących usługi otwartej bankowości w Europie. Działają oni zgodnie z prawem Unii Europejskiej czyli na podstawie Dyrektywy o usługach płatniczych (PSD2).

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.02.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.