Visa zachęca do proekologicznych zachowań konsumenckich

  • Lendtech
  • 09.11.2021

Visa zaprezentowała pakiet benefitów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Technologiczny gigant chce zachęcić posiadaczy kart do angażowania się w świadome zachowania konsumpcyjne.

Visa chce być liderem w działaniach na rzecz klimatu w branży płatności. Pomóc w tym ma Visa Eco Benefits, czyli pakiet rozwiązań dla emitentów i użytkowników kart. Fintechowi zależy na tym, by konsumenci rozumieli wpływ swoich zakupowych decyzji na środowisko naturalne, a nowy program ma zachęcać do zrównoważonej konsumpcji.

Proekologiczne funkcjonalności

W pakiecie znajdziemy takie funkcjonalności, jak kalkulator śladu węglowego, zrównoważenie emisji dwutlenku węgla, cyfrowe paragony czy darowizny na rzecz organizacji ekologicznych. Posiadacze kart Visa będą mogli też otrzymywać nagrody za zrównoważone zachowania konsumpcyjne.

Proekologiczne działania Visy są odpowiedzią na oczekiwania użytkowników kart, którzy deklarują, że zrównoważony rozwój jest dla nich ważny. Trend jest widoczny zwłaszcza wśród ludzi młodych, czyli tzw. Millenialsów i Pokolenia Z.

Visa wpisuje się w globalne działania firm i korporacji wspierających przejście na niskoemisyjną gospodarkę. Fintech na początku roku zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 09.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.