Weryfikacja tożsamości z eDO App dla klientów korporacyjnych mBanku

  • Lendtech
  • 23.03.2022

Klienci korporacyjni mBanku mogą zweryfikować swoją tożsamość całkowicie zdalnie, za pomocą e-dowodu oraz aplikacji eDO App. Funkcja ułatwia i przyspiesza ustanowienie pełnomocnika do rachunku czy aktualizację jego danych osobowych.

Weryfikacja tożsamości z eDO App dla klientów korporacyjnych mBanku

Do końca 2021 r. wydano w Polsce ponad 7 mln dowodów z warstwą elektroniczną, czyli tzw. e-dowodów, które w połączeniu z aplikacją eDO App, dostarczaną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, umożliwiają zdalne potwierdzanie tożsamości.

Klienci korporacyjni mBanku zyskali możliwość potwierdzania tożsamości pełnomocnika całkowicie zdalnie, bez konieczności wizyty w placówce banku czy u doradcy. Do weryfikacji tożsamości dochodzi dzięki użyciu e-dowodu i 4-cyfrowego PIN-u nadawanego w urzędzie podczas odbioru dokumentu. Użytkownik może z jego pomocą zdalnie potwierdzić swoje dane osobowe w systemie bankowości korporacyjnej mBanku, jak również zdalnie je zaktualizować.

Aby to zrobić klient loguje się do mBank CompanyNet i wybiera opcję weryfikacji e-dowodem. Następnie skanuje widoczny kod QR przy użyciu aplikacji eDO App. W następnym kroku użytkownik przykłada telefon tylną stroną do e-dowodu w celu odczytu danych z warstwy cyfrowej dokumentu i akceptuje operację 4-cyfrowym PIN-em. Po poprawnej weryfikacji użytkownik uzyskuje pełen dostęp do systemu mBank CompanyNet.

W celu skorzystania z usługi użytkownik musi posiadać:

  • e-dowód,
  • 4-cyfrowy PIN do e-dowodu,
  • telefon z NFC,
  • aplikację mobilną eDO App,
  • dostęp do internetu.

E-dowód jest kolejną metodą potwierdzenia tożsamości online w mBank CompanyNet. Dotychczas oferowane formy weryfikacji danych osobowych obejmowały certyfikat kwalifikowany oraz posiadanie konta detalicznego w mBanku. Bez wychodzenia z domu mBank umożliwia też zakładanie rachunku firmowego czy całkowicie zdalne otwarcie firmy.

eDO App to aplikacja, która umożliwia powszechne wykorzystanie warstwy elektronicznej e-dowodu. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych – producent polskich dokumentów i banknotów. To narzędzie przydatne w kontaktach z administracją oraz w usługach komercyjnych. Aplikację eDO App można pobrać ze sklepów Google Play, App Store oraz AppGallery na smartfony z systemami Android i iOS. Jest dostępna dla systemu Android (wersja 6.0 i nowsze) i systemu iOS (wersja 13.2 i nowsze, od iPhone 7 i nowszych).

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.03.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.