Właściciel TikToka uruchomia własny fintech płatniczy

  • Lendtech
  • 22.01.2021

Firma technologiczna ByteDance – właściciel TikToka – uruchomiła usługi płatnicze w chińskiej aplikacji Douyin. To chińska wersja TikToka umożliwiającą nagrywanie krótkich filmików. Oprócz ByteDance w Douyin działają już takie opcje płatności jak Alipay oraz WeChatPay.

 
 

Rozwój nowych technologii i fintechów oraz popularność handlu elektronicznego przyśpieszyła decyzję ByteDance o wyjściu poza sieci społecznościowe i zainwestowaniu w interaktywną rozrywkę oraz platformy streamingowe. ByteDance to chińska spółka technologiczna, której aplikacja TikTok bije rekordy popularności na świecie.

 

W 2018 roku doszło do połączenia TikToka i Musical.ly – ByteDance kupił tę aplikację za ok. 1 mld USD. Już wówczas serwis miał ok. 200 mln użytkowników i nazywany był „najszybciej rosnącym portalem społecznościowym na świecie”. Początkowo przeznaczony on był dla nastolatków, ale obecnie fenomen TikToka wykracza już poza tę grupę wiekową.

 

E-commerce w social mediach potrzebuje fintechów

 

Użytkownicy aplikacji sprzedają zazwyczaj towary związane z treścią udostępnianych video uzupełnionych o znane i popularne motywy muzyczne. Popularnym angażującym trendem jest nagrywanie filmików tematycznych dotyczących określonych wyzwań. Zwykle nie mają one większego sensu poza walorem rozrywkowym lub humorystycznym.

 

Aplikacja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem – sam TikTok ma ok. 800 mln użytkowników globalnie. Wejście w usługi płatnicze jest zatem na rękę chińskiemu gigantowi – obecnie w aplikacji płatności oferowane są przez Alipay i WeChat, które łącznie mają ponad 90% udziału w chińskim rynku płatności.

 

Alipay i WeChatPay są dostępne nie tylko za pomocą aplikacji, ale też w sklepach stacjonarnych, gdzie klienci mogą skanować kody kreskowe w celu zakupu towaru. Aplikacja płatnicza ByteDance będzie dostępna na razie jedynie w Douyin. By korzystać z DouyinPay użytkownicy będą potrzebować chińskiego konta bankowego.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.01.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.