1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Fintech
  6. >
  7. Zaangażowanie...

Zaangażowanie Nethone w walkę z fraudem płatniczym wciąż rośnie. Firma uzyskała certyfikat bezpieczeństwa ISO 27001

  • Lendtech
  • 22.02.2023

Firma Nethone otrzymała certyfikat ISO 27001 przyznawany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).

Zaangażowanie Nethone w walkę z fraudem płatniczym wciąż rośnie. Firma uzyskała certyfikat bezpieczeństwa ISO 27001

Certyfikat potwierdza zaangażowanie Nethone w ochronę poufnych informacji klientów, pracowników i partnerów biznesowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa produktów firmy w wykrywaniu i zapobieganiu oszustwom.

ISO 27001 to najbardziej uznany standard zarządzania bezpieczeństwem informacji, który zapewnia systematyczne i oparte na ryzyku podejście do zarządzania informacjami wrażliwymi. Proces certyfikacji obejmował rygorystyczny audyt systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, w tym jego polityki, procedury i regulacje.

Firma założona w 2016 roku przez grupę ekspertów ds. bezpieczeństwa, menedżerów finansowych i specjalistów w zakresie data science, z powodzeniem współpracuje z ponad 100 międzynarodowymi firmami z branży eCommerce, dóbr cyfrowych i finansów, m.in. BlaBlaCar, Azul, Grover, Ramp, Grupo Boticário i Wema Bank. W 2022 roku Nethone dołączył do Grupy Mangopay, w ramach której – wraz z ogólnoeuropejskim dostawcą infrastruktury płatniczej dla platform handlowych – staje się globalnym liderem technologicznym w zakresie infrastruktury płatniczej i uwierzytelnieniowej dla marketplaceów.

Mark Burton, Chief Technology Officer w Nethone: „Uzyskanie ISO27001 świadczy o zaangażowaniu Nethone w przestrzeganie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa informacji i zwiększa zaufanie klientów do naszej platformy. Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą o ugruntowanej pozycji, a certyfikacja była kolejnym, logicznym krokiem w naszym programie bezpieczeństwa informacji, aby potwierdzić nasz kunszt operacyjny, który będziemy rozwijać w 2023 roku.

Nethone wprowadził na rynek rozwiązanie Know Your User™, dzięki któremu firmy świadczące usługi finansowe i sprzedawcy internetowi mogą rozwijać się bez strat dla UX użytkownika we wszystkich kanałach online (web & mobile). Firma z powodzeniem zajmuje się szerokim spektrum oszustw, takich jak ataki botów, przejęcia dostępu do konta (ATO), oszustwa płatnicze online czy oszustwa typu chargeback, dostarczając rekomendacje w czasie rzeczywistym.

Dzięki swojemu narzędziu profilującemu, które analizuje unikalne dane dotyczące sprzętu, oprogramowania, sieci i zachowań, oraz zaawansowanym technologiom ML, Nethone wyprowadził do płatności online podejście modułowe, które oferuje ochronę end-to-end na każdym etapie podróży użytkownika – od logowania do płatności. Dzięki certyfikatowi ISO 27001, klienci i partnerzy Nethone mogą mieć pewność, że ich wrażliwe informacje są chronione zgodnie z najwyższymi standardami.

W ostatnim czasie, Nethone otrzymał również certyfikat SOC2 Type 1, który potwierdza, że konfiguracja bezpieczeństwa firmy jest zgodna z tym standardem. Oznacza to także pierwszy krok do pełnej zgodności z normą SOC2. To osiągnięcie zapewnia, że kontrole w firmie działają skutecznie, i można im ufać w zakresie bezpieczeństwa.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.02.2023

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.