Zilch pozyskał od inwestorów 110 mln USD

  • Lendtech
  • 29.07.2021

Brytyjski fintech Zilch specjalizujący się w segmencie BNPL pozyskał 110 mln USD. Wśród inwestorów są m.in. Goldman Sachs oraz fundusz DMG Ventures – inwestycyjne ramię właściciela słynnej gazety – Daily Mail.

Zilch powstał w 2019 roku i już w tak krótkim czasie sporo osiągnął – stając się coraz popularniejszym graczem na brytyjskim rynku. Zilch stara się wyróżnić na zatłoczonej arenie BNPL poprzez bezpośrednią łączność z klientami i miękką weryfikację kredytową. Ta ostatnia stanowi – niestety dla podmiotów BNPL, jeden z ważniejszych argumentów za twardszą regulacją branży.

150 tys. rejestracji miesięcznie

W ciągu dwóch ostatnich lat Zilch zwiększył zatrudnienie w Londynie do 150 osób, a także odnotowuje 150 tys. rejestracji nowych użytkowników miesięcznie. To w dużej mierze efekt pandemii, ale też wdrożenie usługi „Tap and Pay-over time”, która umożliwia wygodny zakup z odroczoną płatnością także w sklepie stacjonarnym – z pominięciem wykorzystywanych powszechnie na brytyjskim rynku kodów QR.

Nasilająca się konkurencja w Wielkiej Brytanii skłoniła fintech do ekspansji na rynku amerykańskim, gdzie… konkurencja też jest wielka, ale za to rynek jest też kilkanaście razy większy.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 29.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.