GOmobile zużyje mniej energii, jeśli ustawisz „tryb ciemny”. Nowa funkcjonalność dostępna w aplikacji mobilnej Banku BNP Paribas

  • Lendtech
  • 10.10.2022

„Tryb ciemny” (tzw. dark mode) jest już dostępny dla Klientów Banku BNP Paribas, po ściągnięciu aktualizacji aplikacji GOmobile do wersji 2.16. Przeglądanie aplikacji w taki sposób obniża zużycie energii przez smartfon, co przekłada się na jego dłuższe działanie bez potrzeby ładowania.

GOmobile zużyje mniej energii, jeśli ustawisz „tryb ciemny”. Nowa funkcjonalność dostępna w aplikacji mobilnej Banku BNP Paribas.

Nowa funkcjonalność wpisuje się w pro-ekologiczne podejście Banku BNP Paribas, który podejmuje wiele działań na rzecz redukcji wpływu własnej działalności biznesowej na środowisko. To jednak również odpowiedź na oczekiwania Klientów, którzy sugerowali dodanie takiej opcji w sklepach Google Play i App Store oraz w badaniach.

Kiedy korzystamy z aplikacji w „trybie ciemnym” smartfony z ekranami AMOLED mogą zużywać blisko 2 razy mniej energii, niż gdybyśmy te same czynności wykonywali na ekranie z pełną paletą kolorów. W przypadku aplikacji GOmobile, do której Klienci Banku BNP Paribas logują się ok. 18 mln razy miesięcznie, może się to przełożyć na znaczące oszczędności. Eksperci banku wyliczyli, że gdyby każdy użytkownik appki przełączył ją w tryb ciemny, skutkowałoby to zużyciem prądu niższym łącznie o blisko 3,6 mld mAh. Mniej więcej tyle w rok zużywają mieszkańcy 9 domów jednorodzinnych.

Jak zmienić wygląd GOmobile na ciemny?

Podczas pierwszego logowania po aktualizacji do wersji 2.16 użytkownik zobaczy ekran powitalny z informacją o nowych funkcjach. Wtedy wystarczy wybrać opcję „Zmień wygląd”, a następnie w ustawieniach wybrać „tryb ciemny”. Można go włączyć również w dowolnym innym momencie. Wystarczy przejść do sekcji: Profil -> Ustawienia -> Wygląd i tam wybrać odpowiednią wersję kolorystyczną.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.10.2022

Najnowsze artykuły z kategorii