1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. IdoPayments...

IdoPayments z licencją Krajowej Instytucji Płatniczej

  • Lendtech
  • 21.11.2022

Należąca do IAI S.A., IdoPayments sp. z o.o., otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego zgodę na świadczenie usług w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej. Podczas piątkowego posiedzenia KNF podjęło decyzję, że spółka IdoPayments, która oferuje płatności IdoPay, zyskuje status Krajowej Instytucji Płatniczej.

IdoPayments z licencją Krajowej Instytucji Płatniczej

Zakres licencji obejmuje acquiring. Do tej pory spółka była wpisana na listę małych instytucji płatniczych.

Otrzymanie licencji KIP przez IdoPayments jest kluczowym wydarzeniem w naszej firmie w kontekście rozwoju produktu płatniczego. Jest nie tylko zwieńczeniem intensywnej pracy zespołu IdoPayments, ale też pomoże firmie rozwinąć działalność na rynkach Unii Europejskiej oraz umocni nas jako instytucję płatniczą w Polsce – mówi Jarosław Mikos, Prezes Zarządu IAI S.A./IdoPayments.

IdoPay jest zintegrowane z platformą sklepową IdoSell oraz systemem rezerwacji i channel managerem IdoBooking (oba produkty należą do spółki IAI S.A). IdoPay pozwala klientom tych platform na korzystanie z usług płatniczych, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcom.

IdoPayments działa na polskim rynku od 2020 roku. Jest spółką córką IAI S.A. W marcu 2021 zyskała status małej instytucji płatniczej.

IAI S.A. to spółka założona w 2000 roku. Firma posiada produkty IdoSell (najbardziej efektywną sprzedażowo platformę sklepową w kraju z GMV na poziomie 14 mld zł) i IdoBooking (channel manager dla branży najmu krótkoterminowego). W 2021 roku spółka przejęła 51 proc. udziałów węgierskiego lidera e-commerce Shoprenter. Tym samym rozpoczęła ekspansję zagraniczną.

Pakiet większościowy IAI należy do MCI Capital. Jak wynika z raportu analitycznego Noble Securities DM S.A. (opublikowanego w październiku 2021 roku), spółka jest jedną z najbardziej dochodowych inwestycji w portfelu funduszu. Od samego początku trzonem działalności IAI był handel internetowy. To czyni firmę jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych organizacji zajmujących się e-commerce w Polsce. Cel, który przyświeca IAI, to wspieranie klientów w coraz większej sprzedaży – nie tylko na polskim rynku.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 21.11.2022

Najnowsze artykuły z kategorii