III Kongres Lendtech przed nami – przedstawiamy podsumowanie I spotkania Rady Programowej!

  • Lendtech
  • 22.06.2022

Kongres Lendtech to wydarzenie, które wyróżnia merytoryka, dynamika i to, że każdy punkt programu stanowi istotny wkład w rozmowy na temat szeroko pojętej branży lendtech i nowoczesnych płatności. Ciekawa agenda to sukces m.in. Rady Programowej, której członkowie podczas spotkań przedstawiają swoje sugestie i proponowane kierunki rozważań, jakie warto podjąć. To eksperci rynku – odpowiadający za różne sektory, w efekcie doskonale uzupełniający merytoryczną część Kongresu. 14 czerwca o godzinie 12.00 odbyło się I spotkanie członków Rady Programowej. 

Kongres Lendtech 2022 podsumowanie rady programowej

Makroekonomia, inflacja, stagflacja. Wpływ aktualnej sytuacji gospodarczej na finansową codzienność i przyszłość portfeli

Nie można pominąć tematów związanych z obecną sytuacją finansową w kraju i na świecie. Sektor bankowy jest pod ogromną presją, a jak ocenia jeden z członków Rady Programowej, prof. Bogusław Półtorak, przed nami 3 lata światowej recesji. Złoty się umacnia, jednocześnie można przewidywać duże zagrożenie wzrostem bezrobocia, a co za tym idzie – finansowych problemów, mających wpływ na budżet, wydatki, spłaty zobowiązań.

Tematami, które zdecydowanie trzeba poruszyć są również regulacje obowiązujące branżę lendtech, legislacje i dyrektywa CCD. 

BNPL – świeży rynek, który również musi reagować na zmiany

Nowe sposoby finansowania zakupów, rozkładanie wydatków na raty, odwrócenie dotychczasowego systemu zakupowego – „kupuję, kiedy potrzebuję lub kiedy jest okazja, nie jestem uzależniony od przelewu od pracodawcy”. Rynek BNPL również dotykają rosnące koszty finansowania, które przekładając się na stabilność i rentowność biznesu. Jak BNPL będzie się rozwijać? Jak z biznesowego punktu widzenia ten produkt finansowy będzie zdobywał kolejne obszary? Jak będą reagowały banki, czy zmieni się sposób dystrybucji produktów? A może za późno na ewolucję i czas na rewolucję tradycyjnych produktów bankowych?

Poznaj szczegóły tegorocznego Kongresu Lendtech

Prawo, które wyprzedza o krok potrzeby rynku lendtech

Niezwykle ciekawym tematem, jaki pojawi się w agendzie tegorocznego Kongresu, będzie Dyrektywa CCD. Eksperci wypowiedzą się również o przyszłości PSD3 i wpływie na rynek płatniczy. 

Przyjrzymy się ustawie, która przed paroma laty spowodowała duże zmiany w zasadzie w każdej firmie: RODO – czy czas na aktualizację ustawy, która generuje zbędne koszty dla biznesu?

Lendtech przyszłości

Chmura w lendtech – wszystko, co trzeba wiedzieć i sprawnie operować biznesem w dobie nowych technologii i oczekiwań konsumentów. W jaki sposób (i jak szybko) sztuczna inteligencja będzie rozwijać branżę? Jak jeszcze technologia wpłynie na przyszłość branży, obsługi, prezentacji produktów branży lendtech?

Ustawa, która zmieni branżę pożyczkową

Temat, którego nie może zabraknąć w programie, a wręcz będzie stanowił znaczną jego część – branża pożyczkowa w perspektywie ustawy antypożyczkowej. Jakie reakcje ze strony branży będą potrzebne? Jak ostatecznie ustawa może przybrać formę i jak to wpłynie na całą działalność branży?

Jak rynek reaguje na obsługę Ukraińców

Struktura społeczna uległa zmianie – w wyniku ataku Rosji na Ukrainę mieszkańcy zza wschodniej granicy uciekli przed wojną, organizując swoje nowe życie między innymi w Polsce. Ta sytuacja wpływa również na rynek produktów finansowych, z których nowi mieszkańcy muszą korzystać. Jak rynek produktowy zareagował i dalej reaguje? Co jest jeszcze konieczne do opracowania i przed jakimi wyzwaniami stoi branża w zakresie obsługi Ukraińców?

Startupy i innowacyjne rozwiązania

Wsłuchujemy się w głos pokolenia, które tworzy innowacje – młodego, odważnego, kreatywnego. Chcemy wiedzieć, jak oni widzą przyszłość lendtech, jak wg nich kolejne pokolenia będą chciały poruszać się w świecie finansów.

 

To główne kierunki tematyczne, jakie będą poruszane podczas III edycji Kongresu Lendtech. Wydarzenie odbędzie się 21 września w CIC w Warszawie. Podczas Kongresu zostanie oficjalnie zaprezentowana Polska Mapa Lendtech, czyli największy zbiór prezentujący wielkość obszaru lendtech w Polsce. Zgłoś firmę do Mapy Lendtech!

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii