iTaxi przejmuje warszawskie MPT

  • Lendtech
  • 23.08.2021

iTaxi przejmuje aktywa warszawskiej korporacji taksówkarskiej MPT od Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. Firmy podpisały przedwstępną umowę sprzedaży. To kolejny krok w kierunku konsolidacji rynku taksówkarskiego.

iTaxi.pl sp. z o.o. oraz Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) sp. z o.o. podpisały przedwstępną umowę sprzedaży aktywów jednej z najstarszych warszawskich korporacji taksówkarskich Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego sp. z o. o. (MPT), będących w strukturach MZA od stycznia 2021 roku.

Warunki zawartej umowy przewidują utrzymanie dotychczasowych warunków współpracy z kierowcami MPT oraz możliwość ich rozszerzania w ramach aplikacji i systemów oferowanych przez iTaxi. Dzięki tej transakcji powstanie największa zrzeszająca licencjonowanych taksówkarzy sieć taxi w Warszawie.

iTaxi wcześniej przejęło krakowską korporację Barbakan, a w lipcu bieżącego roku rozpoczęło integrację z wrocławskim Wicar Taxi.

Zawarta umowa z MZA to efekt wygranego przez iTaxi postępowania konkursowego. Oprócz przejęcia przez iTaxi głównych aktywów MPT, spółka uruchamia także proces cesji umów z taksówkarzami i wszystkimi kontrahentami współpracującymi dotychczas z MPT. Z końcem września br. planowane jest pełne włączenie aktywów MPT w systemy i strukturę iTaxi.

Konsolidacja rynku taksówkarskiego

Procesem integracji marek MPT oraz iTaxi kontynuujemy na naszej platformie technologicznej konsolidację rynku warszawskiego, a w szerszej perspektywie – ogólnopolskiego. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju dążymy do uzyskania statusu wiodącego dostawcy usług związanych z podróżowaniem dla biznesu oraz klientów indywidualnych w skali nie tylko regionu, ale i całego kraju – komentuje Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

iTaxi to polska platforma technologiczna łącząca taksówkarzy i pasażerów poprzez nowoczesną aplikację mobilną. W ciągu 9 lat działalności firma swoim zasięgiem objęła największe miasta w Polsce, kierując swą ofertę przede wszystkim do klientów biznesowych. Długofalową strategią iTaxi są konsolidacja rynku i oferowanie usług przejazdów taksówkowych w oparciu o jak największą flotę pojazdów prowadzonych przez licencjonowanych kierowców, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do zamawiania i raportowania przejazdów oraz inwestycje w ekologię. Spółka ma na swoim koncie liczne nagrody, w tym m.in. Marketer Roku, Laur Konsumenta czy Dobry Wzór. W 2020 roku znalazła się na liście „Top Polish startups to follow in 2020”, przygotowanym przez portal Sifted, należący do Financial Times.

Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter. Zdobądź ekspercką wiedzę i aktualne informacje o fintech & lendtech. Zapisz się tutaj.

 

/Informacja prasowa/Lendtech

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 23.08.2021

Najnowsze artykuły z kategorii