ITCARD rozpoczął kompleksową obsługę bankomatów i wpłatomatów Credit Agricole.

  • Lendtech
  • 22.09.2022

ITCARD właściciel sieci bankomatów i wpłatomatów Planet Cash oraz jeden z największych operatorów i outsourcerów usług bankomatowych w Polsce, nawiązał współpracę z kolejnym bankiem. Na podstawie zawartej umowy ITCARD zainstaluje oraz będzie obsługiwał bankomaty i wpłatomaty zlokalizowane w placówkach banku Credit Agricole.

ITCARD rozpoczął kompleksową obsługę bankomatów (1)

Zawarta umowa dotyczy obsługi całej sieci banku, tym samym sieć bankomatów Planet Cash powiększy się o 433 urządzenia w tym 367 recyklerów (bankomato-wpłatomatów z zamkniętym obiegiem gotówki) i 76 bankomatów. Proces migracji już się rozpoczął i pierwsze urządzenia zostały przejęte do obsługi przez ITCARD od obecnego dostawcy, równocześnie rozpoczęto wymiany i instalacje nowych urządzeń.

Pierwsza instalacja tego typu urządzeń w Europie

ITCARD jako dostawca najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie CashTech w ramach współpracy z bankiem Credit Agricole zainstaluje najnowsze modele urządzeń NCR – SR2062 i SR2064. Jest to pierwsza instalacja tego typu urządzeń w Europie. Wyróżniają się one futurystycznym designem i mają dwa ekrany. Na jednym z nich można wyświetlać reklamy, informacje marketingowe i aktualne oferty. Drugi ekran jest dużym ekranem dotykowym – stanowi wygodny i intuicyjny interfejs dla użytkownika. Dodatkowo urządzenie wykorzystuje innowacyjne rozwiązania dotyczące transportu gotówki, które mają na celu minimalizowanie awarii m.in. specjalny pojemnik na elementy obce (monety, spinacze itp…), które mogą spowodować zator banknotów. Zwiększona pojemność kaset na gotówkę zmniejsza liczbę przerw serwisowych, a najnowsze na rynku oprogramowanie dba o bezpieczeństwo i szybkość pracy.

Będą również instalowane najnowsze urządzenia firmy Diebold Nixdorf z serii DN Series, charakteryzujące się innowacyjnym modułem recyklingu czwartej generacji (RM4H), który pozwala klientom jak najszybciej wypłacić lub zdeponować 300 banknotów w jednorazowej transakcji, skróconą o połowę, uproszczoną drogą transportu banknotów względem dyspenserów poprzedniej generacji, zapobiegająca zacięciom oraz większą pojemnością depozytową kaset gwarantującą większą dostępność urządzeń dla klientów. Dodatkowo urządzenia DN Series mają przyciągać modernistycznym wyglądem i kształtem.

Wybór doświadczonego i wiarygodnego partnera w outsourcingu i obsłudze sieci bankomatów był dla nas priorytetowy. Zależy nam, aby klienci mieli jak najlepsze doświadczenia w czasie używania urządzeń samoobsługowych w naszych placówkach i chętnie z nich korzystali. Dzięki temu nasi doradcy mają więcej czasu na rozmowę z klientami i szukanie dla nich jak najlepszych rozwiązań – mówi Leszek Grodzicki, Dyrektor Pionu Back Office w banku Credit Agricole.

Transformacja oddziałów banków

ITCARD od kilku lat aktywnie wspiera procesy transformacji oddziałów bankowych na oddziały bezgotówkowe wraz z digitalizacja obsługi gotówki będącej połączeniem gotówki, oprogramowania i technologii.

Jesteśmy dumni z faktu, iż Credit Agricole dołączy do grona banków, dla których ITCARD świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe oraz udostępnia dla klientów banku sieć bankomatów i wpłatomatów Planet Cash. Decyzja Credit Agricole potwierdza realizację strategii firmy w obszarze outsourcingu bankomatów dla banków, której głównym elementem jest wykorzystanie dedykowanego oprogramowania i najnowocześniejszych technologii w celu zwiększenia efektywności cyklu gotówkowego z jednoczesnym zapewnieniem najwyższej jakości usług, gwarantując nieprzerwany dostęp do wypłat i wpłat gotówki przez 24 godziny 7 dni w tygodniu w placówkach banku oraz ogólnopolskiej sieci Planet Cash– mówi Jarosław Chrzanowski, Prezes Zarządu ITCARD.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.09.2022

Najnowsze artykuły z kategorii