Kolejny etap strategicznej współpracy Faktorii z Comarch ERP. Spingo już dostępne w Apfino

  • Lendtech
  • 24.11.2023

Na początku 2023 roku klienci korzystający z systemów ERP od Comarch zyskali możliwość wnioskowania o limit faktoringowy i finansowanie swoich faktur  na należącej do Comarch platformie Apfino. W listopadzie tego roku udostępniona została kolejna usługa  – spingo – której dostawcą ponownie jest Faktoria, należąca do Grupy Nest Bank.  Szczegóły poniżej.

Większe możliwości

Spingo to usługa, która działa analogicznie jak płatności odroczone w segmencie b2c, ale dedykowana jest kupujacym firmowym (b2b). W B2B oznacza to jednak wiele więcej, bo pozwala zarządzać kredytem kupieckim bez dodatkowych negocjacji z dostawcą towaru czy usługi. Pozwala kupującym tworzyć terminy płatności tam gdzie nie są one oferowane, lub zwiększać dostępny już limit kredytu kupieckiego. Wdrożenie spingo, na platformie Apfino, stanowi kolejny krok naprzód w dziedzinie rozwiązań dla firm. Użytkownicy środowiska Comarch ERP już od roku mogą korzystać z faktoringu dla małych i średnich firm, oferowanego przez Faktorię, właściciela spingo. Oba narzędzia wspierają przedsiębiorców w optymalizacji zarządzania płynnością finansową, a także w budowaniu relacji z kontrahentami.

– Apfino to unikalny ekosystem, ponieważ klient w jednym miejscu ma dostęp do całej palety usług o charakterze finansowym, wspierających prowadzenie biznesu. Nie ma innego narzędzia, które w intuicyjny i prosty sposób pozwala korzystać z tak wielu rozwiązań, zagregowanych na jednej platformie. Dlatego tym bardziej cieszymy się z tego partnerstwa i możliwości wspierania finansowo klientów Comarch – mówi Jakub Norman, Dyrektor Departamentu Partnerstw Strategicznych w Faktorii.

Jak to działa?

Rozwiązania od Faktorii w Apfino to przykład narzędzia typu embedded finance, gdzie dane rozwiązanie finansowe wbudowane jest wprost w inne narzędzie, z którego korzysta użytkownik. Wdrożenie usługi odroczonych płatności dla sektora B2B – spingo – umożliwi zatem przedsiębiorcom poruszającym się w środowisku Comarch ERP udzielanie kontrahentom dodatkowego czasu na uregulowanie faktur, nawet do 90 dni. Gdy kupujący zdecyduje się skorzystać z tej opcji, spingo natychmiast prześle pełną kwotę z faktury sprzedaży i przejmie na siebie ryzyko niewypłacalności. Proces uruchomienia usługi jest prosty – wystarczy zarejestrować się na platformie Apfino, wypełnić wniosek i udzielić wymaganych zgód. Odroczone płatności nie generują dodatkowych opłat abonamentowych, a jedynym kosztem jest prowizja, którą można dostosować do własnych preferencji. Zwiększają się tym samym możliwości zakupowe klientów i sprzedażowe dostawców. To dobra wiadomość dla wszystkich prowadzących działalność stacjonarną, gdyż do tej pory to rozwiązanie było dedykowane głównie firmom z obszaru e-commerce.

– Spingo na platformie Apfino to odpowiedź na potrzeby firm prowadzących swoje biznesy w modelu tradycyjnym. Zależało nam, aby dotrzeć ze spingo do klientów, którzy nie posiadają platform sprzedażowych on-line, ale sygnalizowali nam chęć i potrzebę skorzystania z takiego rozwiązania. Rozumiemy to i dlatego postanowiliśmy rozszerzyć partnerstwo z Apfino – dodaje Jakub Norman.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 24.11.2023

Najnowsze artykuły z kategorii