Konto na Teraz – rozwiązanie od Banku BNP Paribas dla obcokrajowców, którzy opuścili Ukrainę

  • Lendtech
  • 04.07.2022

W ostatnim tygodniu czerwca Bank BNP Paribas uruchomił nowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przygotowany z myślą o obcokrajowcach, którzy znaleźli się w Polsce uciekając przed wojną w Ukrainie. Bezpłatne Konto na Teraz z dostępem do bankowości elektronicznej i mobilnej osoby z obywatelstwem ukraińskim będą mogły otworzyć na 12 miesięcy, bez posiadania paszportu lub karty pobytu.

Konto na Teraz. Kolejne pomocne rozwiązanie od Banku BNP Paribas dla obcokrajowców, którzy opuścili Ukrainę w związku z wojną (1)

 

Wojna trwa i potrzebna jest dalsza pomoc. Po doraźnych zmianach w naszej ofercie, wprowadzonych bezpośrednio po rosyjskiej agresji na Ukrainę, przygotowaliśmy specjalne konto dla – w szczególności dla obywateli tego kraju. To udogodnienie dla osób, które w związku z ucieczką za granicę, wciąż nie mają dokumentów niezbędnych do założenia każdego innego typu konta – mówi Aldona Skarbek-Jakubowska, Tribe Leaderka zarządzająca obszarem Bankowości codziennej w Banku BNP Paribas.

  • Obywatele Ukrainy by otworzyć Konto na Teraz potrzebują okazać jeden z poniższych dokumentów:
  • ukraiński dowód osobisty w formie karty identyfikacyjnej bądź książeczki wraz z dokumentem potwierdzającym nadanie numeru PESEL;
  • zaświadczenie tożsamości obywatela Ukrainy wydawane przez placówkę dyplomatyczną tego kraju w Polsce;
  • tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca lub karta pobytowa, lub polski dokument tożsamości cudzoziemca wraz z dokumentem potwierdzającym nadanie numeru PESEL;
  • Kartę Polaka wraz z dokumentem potwierdzającym nadanie numeru PESEL.

Dokument potwierdzający zamieszkanie w Polsce oraz paszport lub kartę pobytu, lub ukraiński dowód osobisty w formie karty identyfikacyjnej wystarczy przedstawić w placówce banku w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy.

Konto na 12 msc.

Bank BNP Paribas do Konta na Teraz, które prowadzone jest bezpłatnie, wydaje bezpłatną kartę debetową, którą za darmo można wypłacać środki we wszystkich bankomatach w Polsce. Darmowe są również operacje gotówkowe w placówkach banku, wszystkie przelewy zwykłe oraz trzy przelewy natychmiastowe w miesiącu (każdy kolejny to koszt 5 zł). Posiadacze konta mają zapewniony bezpłatny dostęp do bankowości internetowej GOonline i mobilnej GOmobile. Mogą także wyrobić mobilną kartę i podpiąć ją do elektronicznego portfela Apple Pay lub Google Pay.

Konto na Teraz mogą otworzyć osoby pełnoletnie, które nie mają jeszcze żadnego rachunku w polskim banku. Konto jest prowadzone przez 12 miesięcy, po tym czasie zostaje automatycznie zamknięte. Obowiązują również ograniczenia kwotowe. Saldo na rachunku nie może przekraczać 5 tys. zł a miesięczne wpływy 10 tys. zł. Przelewy, które spowodowałyby przekroczenie tego limitu, będą zwracane, przy czym zasada ta nie dotyczy przelewów z ZUS z tytułu udzielanej Klientowi pomocy społecznej, które będą akceptowane zawsze.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu usług dla posiadaczy Konta na Teraz dostępne są tutaj oraz na infolinii w języku ukraińskim: +48 503 228 228.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 04.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii