1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Kontomatik...

Kontomatik organizuje pierwszy ‘Hackomatik’ dla programistów

  • Lendtech
  • 28.04.2022

Kontomatik wzywa wszystkich entuzjastów hakowania! Firma organizuje 28 maja swój pierwszy w historii hackathon dla grupy utalentowanych i obeznanych z technologią uczestników, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności analityczne w pracy z danymi. Kontomatik nazwał go “Hackomatikiem” łącząc nazwę swojej firmy i słowo “hackathon”.

Kontomatik organizuje pierwszy ‘Hackomatik’ dla programistów

Uczestnicy mogą aplikować jako pojedyncza osoba lub jako część dwu- lub trzyosobowego zespołu i wygrać do 5000 zł.

Co czeka uczestników?

Wyzwaniem będzie praktyczne zastosowanie uczenia maszynowego w analizie danych bankowych. Zespół Data Science Kontomatika rozpocznie wydarzenie 28 maja (sobota) o godzinie 9:30 w siedzibie firmy na ul. Prostej 51 w Warszawie krótką instrukcją i prezentacją problemu, który uczestnicy będą musieli rozwiązać. Firma zachęca uczestników do przywiezienia własnych laptopów, jednocześnie deklarując zapewnienie sprzętu takiego jak biurka, monitory, krzesła czy myszy komputerowe.

Po wprowadzeniu i krótkiej prezentacji, uczestnicy otrzymają zestaw danych bankowych, które muszą wykorzystać do rozwiązania zadania analitycznego poprzez wdrożenie klasyfikatora o największej mocy predykcyjnej. Uczestnicy mogą używać dowolnego preferowanego języka programowania. Każda informacja i każda transakcja w zestawie danych pochodzić będzie z rzeczywistych kont bankowych. Dalsze szczegóły zadania zostaną opublikowane w dniu konkursu.

Nad przebiegiem Hackomatika będzie czuwał zespół Data Science, udzielając wskazówek i wspierając uczestników w opracowywaniu rozwiązań na miejscu przez cały czas. Uczestnicy otrzymają również bezpłatne jedzenie i napoje przez cały dzień do zakończenia imprezy o godzinie 17:00.

Szczegóły aplikacji i nagród

Kontomatik planuje przyznać nagrody trzem zespołom (lub pojedynczym osobom), które zdaniem firmy najlepiej rozwiązały zadanie. Nagrodami będą:

I miejsce: 5000 zł

II miejsce: 2000 zł

III miejsce: 1000 zł

Zapisy za pomocą krótkiego formularza ruszają 9 maja i kończą się w dniu 23 maja br. Link do krótkiego formularza zostanie udostępniony na LinkedInie oraz stronie internetowej Kontomatika. Zostanie też przekazany do wiadomości mediom oraz wybranym warszawskim uczelniom. Do udziału w konkursie Kontomatik wyselekcjonuje 25-30 osób. O wyborze poinformuje ich mailowo i/lub telefonicznie, zgodnie z danymi podanymi w formularzu zgłoszeniowym.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii