1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Kontomatik...

Kontomatik wzmacnia zespół analityczny. Dr Iga Sikorska zostaje Dyrektorem ds. Rozwiązań Analitycznych

  • Lendtech
  • 07.12.2022

Dr Iga Sikorska, która od 2019 roku pełniła funkcję lidera zespołu Decision Analytics w Experianie w Europie Środkowo-Wschodniej, właśnie objęła stanowisko Dyrektora Rozwiązań Analitycznych w Kontomatik. Sikorska została powitana w zespole z dniem 1 l grudnia i przejmie zarządzanie rozwojem nowych usług w czasie, gdy firma rozszerza usługi na nowe sektory i rynki. Wesprze zespół swoim bogatym międzynarodowym doświadczeniem w zakresie analityki danych oraz będzie odpowiadać za dostosowywanie rozwiązań analitycznych i biznesowych do konkretnych potrzeb klientów — w tym za budowę dedykowanych modeli, zagregowanych reguł i systemów scoringowych dla poszczególnych branż.

Kontomatik wzmacnia zespół analityczny. Dr. Iga Sikorska zostaje Dyrektorem ds. Rozwiązań Analitycznych

Sikorska przychodzi do Kontomatika z bogatym doświadczeniem; pracowała jako lider w uznanej na całym świecie firmie zajmującej się analizą danych i sporządzaniem raportów kredytowych, Experian. Jako lider zespołu na region CEE, Sikorska była odpowiedzialna za współpracę z klientami i projektowanie i wdrażanie rozwiązań analitycznych. Jej obszarami specjalizacji są procesy zarządzania ryzykiem, optymalizacja procesów windykacyjnych oraz przeciwdziałanie nadużyciom.

W ostatnich latach specjalizowała się we wdrożeniach narzędzi analitycznych na danych alternatywnych, co pomogło zwiększyć efektywność i automatyzację systemów ryzyka i przeciwdziałania oszustwom w Experianie.

Experian to amerykańsko-irlandzka firma zajmująca się analizą danych i raportami kredytowymi, która gromadzi informacje o ponad miliardzie osób i firm. Uznawana za jedną z „wielkiej trójki” agencji zajmujących się sporządzaniem raportów kredytowych, Experian oferuje usługi kredytowe i analityczne w 37 krajach.

Ponad dekada w analityce danych i zarządzaniu zespołem

Już przed rozpoczęciem pracy w Experianie Sikorska tworzyła imponujące CV, które obejmowało obszerną pracę w analityce danych i sektorze finansowym. W 2018 roku pracowała jako Business Development Manager w polskiej firmie informatycznej Sii, gdzie pełniła funkcję lidera zespołu kompetencji data science, wspierając klientów w tworzeniu rozwiązań analitycznych.

Wcześniej przez pięć lat Sikorska była menedżerem ds. rozwiązań biznesowych w SAS Institute, firmie dostarczającej oprogramowanie do analiz biznesowych. Tam zapewniała wiedzę specjalistyczną w zakresie oszustw i inicjatyw przeciwdziałania praniu pieniędzy dla instytucji bankowych i finansowych; kierowała zespołem data science świadczącym usługi i konsulting w branży finansowej; projektowała strategie zwalczania oszustw i przeciwdziałania wyłudzeniom; oraz modelowała procesy decyzyjne z wykorzystaniem uczenia maszynowego, eksploracji danych, analizy sieci społecznościowych i eksploracji tekstu.

Doświadczenie Igi w analityce danych dla firm konkuruje z jej czasem spędzonym w sferze akademickiej; przez 12 lat pracowała jako pracownik naukowy, konsultant i wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Sikorska uzyskała tytuł magistra i doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz tytuł Master of Science in Analytics na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych, w Institute for Advanced Analytics.

Mądry ruch ze strony Kontomatika

Objęcie przez Sikorską stanowiska Dyrektora ds. Rozwiązań Analitycznych to dla Kontomatik mądre posunięcie; wraz z dołączeniem do zespołu Sikorskiej, Kontomatik daje sobie szansę skorzystania z doświadczenia i praktyk, które Sikorska wypracowała m.in. w międzynarodowym gigancie kredytowym.

Dodatkowo jej prawie 15-letnie doświadczenie w rozwiązaniach cyfrowych, analizie danych i sektorze finansowym będzie ogromną korzyścią dla Kontomatik w miarę dalszego rozwoju firmy i ekspansji na nowe rynki oraz zdobywania nowych klientów. To doświadczenie pomoże fintechowi rozwijać nowe produkty, a szeroka perspektywa biznesowa Sikorskiej pomoże rozwijać usługi dla nowych branż.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.12.2022

Najnowsze artykuły z kategorii