Wręczono Lendtech Awards 2023!

  • Lendtech
  • 27.09.2023

Zwieńczeniem IV Kongresu Lendtech było wręczenie Lendtech Awards – specjalnych wyróżnień za wkład wnoszony w rozwój ekosystemu digital lending, wybitne osiągnięcia oraz istotny, pozytywny wpływ na rozwój sektora lendtech w Polsce. 

Lendtech Awards przyznane po raz trzeci!

 

Laureatami Lendtech Awards 2023 zostali:

  • Finelf – jeden z liderów wzrostu wśród dostawców leadów do branży pożyczkowej. Polski kapitał, społecznie odpowiedzialny sposób prowadzenia działalności i dbanie o standardy wśród digitalowych pośredników finansowych. Nagroda za dynamiczny rozwój, wkład w bezpieczeństwo rynku przez alerty konsumenckie „Lista ostrzeżeń Czerwonej Skarbonki” oraz rozpoczęcie ekspansję na rynki zagraniczne.
  • BidFinance – Platforma, która rewolucjonizuje obrót portfelami wierzytelności za pośrednictwem aukcji internetowej. Za kwestionowaniu status quo w branży wierzytelnościowej, konsekwentny rozwój mimo wielkich wyzwań i wiarę w wizję stworzenia platformy do transparentnego handlu i wyceny wierzytelności.
  • Fincapital – W uznaniu istotnej roli dla rozwoju rynku pożyczkowego, wkładu wnoszonego w projekty branżowe i dynamicznego wzrostu na trudnym rynku, ale w uporządkowany i odpowiedzialny społecznie sposób.
  • AIS Gateway – Fintech powstał w 2021 roku, ale tworzą go ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży i silnym parciem na innowacje. Nagroda za wdrożenie we współpracy z Mastercard rozwiązania opartego na otwartej bankowości, które polepszy jakość badania zdolności kredytowej pożyczkobiorców w Provident Polska.
  • Ewelina Makowska – Osobowość Rynku. Od dekady odpowiada za departament prawny jednego z największych pożyczodawców w kraju. Jeden z największych udziałów w rynku i jeden z najniższych współczynników reklamacji klientów. Nagroda w szczególnym docenieniu pionierskich wdrożeń procesów prawnych w spółce pożyczkowej oraz tytanicznej pracy na rzecz standardów rynkowych, ram legislacyjnych i zasad samoregulacji na forum branży. Radca prawny, Dyrektorka Departamentu Prawnego i Compliance – Soonly.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i wierzymy, że kolejne lata będą okresem dalszego rozwoju, wybitnych projektów i współtworzenia niezwykle ważnego dla świata finansów obszaru lendtech.

Sektor lendtech jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi consumer finance, a Polska jest jednym z europejskich liderów w tym segmencie.

 

Podsumowanie IV Kongresu Lendtech

Zobacz galerię zdjęć

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 27.09.2023

Najnowsze artykuły z kategorii