1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Mastercard...

Mastercard promuje zalesianie

  • Lendtech
  • 21.04.2022

Mastercard podąża za ekologicznym trendem w biznesie i wspiera Koalicję Bezcennej Planety (Priceless Planet Coalition) na rzecz odbudowy lasów.

Mastercard promuje zalesianie

We współpracy w Koalicją Mastercard chce uruchomić 15 nowych projektów na 6 kontynentach stawiających sobie za cel posadzenie 100 mln drzew. Takie inicjatywy cieszą się coraz większym poparciem konsumentów na całym świecie.

Ochrona środowiska w trendzie

Z ekspertyzy Mastercard Economics Institute wynika, ze konsumenci chętnie wspierają swoimi darowiznami inicjatywy ekologiczne. Trend jest szczególnie widoczny gdy porówna się stan sprzed pandemii Covid-19 i na dzień dzisiejszy. Został odnotowany wzrost aż o 48, 4%.

Priceless Planet Coalition jednoczy firmy, społeczności i konsumentów w swoich działaniach na rzecz klimatu. W inicjatywę chętnie włączają się merchanci, fintechy i globalne banki. Mastercard z roku na rok zwiększa swoje zaangażowanie w ochronę środowiska poprzez działania takie jak ograniczanie śladu węglowego czy dostarczanie bardziej świadomych ekologicznie rozwiązań konsumentom na całym świecie.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 21.04.2022

Najnowsze artykuły z kategorii