1. Lendtech.pl
  2. >
  3. Wiadomości
  4. >
  5. Największe...

Największe rundy inwestycyjne w Europie w 2020 roku

  • Lendtech
  • 10.01.2021

Pandemia sprawiła, że 2020 rok był wyjątkowo złym okresem dla większości sektorów gospodarczych, ale fintech wbrew pozorom przyciągnął uwagę inwestorów, którzy hojnie wsparli najbardziej obiecujące spółki. Oto one.

 

Megarundy w Europie

 

Klarna – szwedzki fintech zebrał we wrześniu 650 mln dolarów. Na wyniki wpływ miała przede wszystkim pandemia i wzrost popularności zakupów online.

 

Revolut – w dwóch rundach finansowania, londyński fintech zebrał w sumie 580 mln $.

 

Tink – szwedzki fintech zebrał w sumie 175 mln euro w dwóch rundach finansowania. Założona w 2012 r. firma zaczynała jako aplikacja finansowa dla klientów, by przekształcić się w platformę bankową umożliwiającą bankom, fintechom i start-upom wykorzystanie danych do opracowywania spersonalizowanych usług finansowych.

 

Auxmoney – niemiecka platforma pożyczkowa zebrała we wrześniu 150 mln euro.

 

Checkout.com – to brytyjski start-up płatniczy, który zebrał w czerwcu 150 mln dolarów. Aktualna wycena firmy to 5.5 mld dolarów.

 

Starling – brytyjski challenger bank zebrał w ramach finansowania 100 mln funtów. Jest to pierwszy cyfrowy bank, który osiągnął rentowność.

 

Qonto – neobank dla małych firm i freelancerów, zebrał w styczniu 104 mln euro, co było rekordową sumą jak na francuski sektor fintech.

 

Satispay – firma zgarnęła 93 mln euro. Satispay to największy dostawca płatności mobilnych we Włoszech obsługujący ponad 130 tys. sklepów, w tym sieci takie jak KFC, Carrefour, Burger King i Auchun.

 

Mollie – holenderska firma płatnicza zebrała we wrześniu 106 mln dolarów. Finansowanie posłużyło do rozwinięcia wtyczek do płatności API.

 

N26 – niemiecki bank cyfrowy zebrał w maju 100 mln dolarów. N26 to najbardziej znany niemiecki fintech, który obecnie wyceniany jest na 3,6 mld dolarów.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.01.2021

Najnowsze artykuły z kategorii