Nest Bank wprowadza nowy kredyt firmowy i otwiera się na małe spółki

  • Lendtech
  • 28.06.2022

Nest Bank wprowadził do swojej oferty kredyt dla mikro spółek z gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank zapowiada, że będzie rozwijał swoją ofertę kredytową w segmencie MŚP. Kolejne nowości pojawią się już jesienią.

Nest Bank wprowadza nowy kredyt firmowy i otwiera się na małe spółki

Nest Bank kieruje swoją ofertę głównie do mikroprzedsiębiorców. Oferuje im m.in. bezterminowo darmowe konto firmowe wraz z kartą płatniczą oraz produkty kredytowe na bardzo atrakcyjnych warunkach: limit w koncie i długoterminowy kredyt ratalny. Do tej pory kredyty dostępne w ofercie Nest Banku przeznaczone były wyłącznie dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jednak od czerwca bank wprowadził kredyt dla mikro spółek i zapowiada, że będzie rozwijał ofertę kredytową również dla większych podmiotów.

Wychodzimy do przedsiębiorców z ofertą, która jest prosta i atrakcyjna cenowo. Przedsiębiorcy potrafią liczyć i rozsądnie wydają pieniądze, dlatego oferujemy konto za bezwarunkowe 0 zł, w ramach którego można bezpłatnie korzystać z wielu usług wspierających prowadzenie biznesu. Nie ma tu haczyków, ani gwiazdek – stawiamy na przejrzystą i uczciwą ofertę. Takie konto można otworzyć zdalnie, nie wychodząc z domu lub biura. Z bezpłatnego konta mogą korzystać zarówno jednoosobowe biznesy, jak i spółki, których jest u nas coraz więcej. Dlatego rozszerzyliśmy naszą ofertę kredytową i od początku czerwca wprowadziliśmy kredyt dla spółek micro do 600 tys. złotych z gwarancją de minimis – mówi Marek Szcześniak, wiceprezes Zarządu Nest Banku.

Kredyt bez zbędnych formalności

Spółki mikro często są traktowane jak klient korporacyjny, co zwykle oznacza dla nich więcej utrudnień i wysoki koszt usługi. U nas jest inaczej. Ponad 85% spółek z o.o. to firmy nieprzekraczające swoim rocznym przychodem 5 mln zł. Mimo statusu prawnego spółki, to nadal mała firma, różniącą się od indywidulanego przedsiębiorcy wyłącznie formą prawną i koniecznością prowadzenia ksiąg rachunkowych. W biznesie szanuje się czas, dlatego mikro spółka może dostać u nas kredyt bez zbędnych formalności, z decyzją kredytową podjętą nawet w 24 godziny, bez względu na to czy jest już naszym klientem, czy nie – dodaje Marek Szcześniak, wiceprezes Zarządu Nest Banku.

Oferta dla mikro spółek jest aktualnie kierowana do spółek z ograniczoną odpowiedzialnością o przychodach rocznych do 5 mln złotych. Maksymalna kwota kredytu to 600 tys. zł, a okres kredytowania wynosi do 96 miesięcy. Kredyt dla spółek może być objęty gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego – podobnie jak pozostałe kredyty Nest Banku.

Jest to dopiero pierwszy element oferty kredytowej dla spółek, którą przygotowujemy. Przed nami dużo ambitnych planów, aby sprostać oczekiwaniom kredytowym przedsiębiorców z segmentu mikro i MŚP. Jeszcze w tym roku rozszerzymy naszą ofertę o kredyt z maksymalną kwotą kredytu nawet do 4 mln zł bez zabezpieczeń rzeczowych, kierowany do spółek z segmentu MŚP z rocznym obrotem do kwoty 40 mln zł. W przyszłym roku planujemy udostępnić nasz kredyt dla mikro i MŚP online, ale przypomnę, że indywidualni przedsiębiorcy już mogą korzystać z w pełni zdalnego procesu kredytowego – mówi Marcin Mikołajczyk, dyrektor departamentu Strategii i Rozwoju Produktów

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii