Nethone wzmacnia zespół zarządzający. Kierunek: szybsza ekspansja produktowa

  • Lendtech
  • 02.08.2022

Działająca na rynkach międzynarodowych polska firma Nethone ogłosiła zmiany w szeregach zarządu. Nowy skład ma przyspieszyć rozwój zaawansowanego rozwiązania do walki z oszustwami w branży eCommerce i instytucjach finansowych operujących zarówno w natywnych kanałach mobilnych, jak i przez strony internetowe. Do zespołu tworzonego przez Huberta Rachwalskiego (CEO), Mateusza Czecha (COO) i Macieja Pituchę – awansowanego wcześniej na stanowisko Chief Data Officer – dołączył Mark Burton jako Chief Technology Officer.

Nethone wzmacnia zespół zarządzający. Kierunek: szybsza ekspansja produktowa

Mark Burton to doświadczony lider i twórca rozwiązań przeciwdziałających praniu pieniędzy (AML, Anti-Money Laundering). W Nethone odpowiedzialny będzie za opracowywanie i rozbudowywanie unikalnych rozwiązań do wykrywania oszustw, w celu obsługi szybko rosnącej bazy klientów. Przed dołączeniem do Nethone pracował w brytyjskiej firmie, także działającej w modelu SaaS, i tworzącej produkty AML – Northrow. Wcześniejsze doświadczenie Marka obejmuje menadżerskie stanowiska inżynieryjne w Yell, GeoSentric i NEC. Jest również absolwentem Uniwersytetu w Manchesterze, gdzie uzyskał doktorat z Fizyki Cząstek Elementarnych, poprzedzony studiami w dziedzinie Informatyki i Fizyki.

Cieszę się, że dołączam do Nethone w tym ekscytującym czasie – mówi Mark Burton. W branży internetowych przestępstw płatniczych występuje wiele trudnych problemów, które wymagają innowacyjnych rozwiązań technologicznych. To właśnie pionierskie podejście do uczenia maszynowego w wykrywaniu oszustw najbardziej zaintrygowało mnie w Nethone. Uwielbiam rozwiązywać rzeczywiste problemy klientów poprzez tworzenie kompletnych, a zarazem prostych w obsłudze produktów cyfrowych z wykorzystaniem najnowszych technologii – dodał.

Duże zmiany w zespole

Nominacja Marka Burtona to nie jedyna zmiana w kadrze zarządzającej. W 2021 roku Maciej Pitucha awansował z funkcji Head of Data Science, którą objął w 2018 roku, na stanowisko Chief Data Officer. Obowiązki Macieja niezmiennie pozostają w obszarze data science i inżynierii oraz dodatkowo powiększyły się o zarządzanie produktem.

Budujemy najbardziej wszechstronny silnik wykrywania złośliwych i niebezpiecznych aktywności fraudsterów, czyli internetowych złodziei. Nasze zaawansowane rozwiązanie do detekcji oszustw jest dostępne dla firm oferujących swoje produkty lub usługi przez strony internetowe lub aplikacje mobilne – niezależnie od wielkości i branży. Pracujemy z eCommerce, instytucjami finansowymi (m.in. giełdy kryptowalut, banki i procesory/bramki płatnicze) czy liniami lotniczymi – mówi Maciej Pitucha. Napędzani przez big data, uczenie maszynowe i bieżący research darknetu, już teraz zapobiegamy oszustwom płatniczym, przejmowaniu kont (ATO, account takeover), nadużyciom związanym z promocjami, i dostarczamy naszym klientom dane do użytku wewnętrznego. A teraz planujemy poszerzyć nasze możliwości – dodał.

Bogate doświadczenie

Maciej posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu projektów IT, data science i inżynierii. Zanim dołączył do zespołu Nethone pracował w Polsce i Niemczech dla firm konsultingowych takich jak Deloitte i EY, a następnie w Startups FinAi. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne.

Hubert Rachwalski, CEO Nethone, tak komentuje zmiany w zespole: Cieszę się, że Mark i Maciej współtworzą nasz zespół zarządzający. Ich wybitne osiągnięcia, doświadczenie i umiejętności pozwolą nam jeszcze bardziej aktywnie wykorzystywać możliwości rynkowe w przyszłości.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 02.08.2022

Najnowsze artykuły z kategorii